Prezentownik 2020. Podaruj najbliższym wyjątkowy prezent!

Znaleźć ciekawy prezent nie jest łatwo. Dlatego pomagamy wybrać ten wyjątkowy. Dzięki naszym podpowiedziom sprawisz radość bliskim i zapewnisz im niezapomniane przeżycia. Oto lista najciekawszych pomysłów na mikołajkowy prezent według Ilony Adamskiej – wydawcy Szczypty Luksusu.

„JAK NIE TERAZ – TO KIEDY?!”, Krystyna Mazurówna, Monika Mularska-Kucharek, Monika Kamieńska

„Jak nie teraz- to kiedy?!, to wyjątkowa i niezwykle inspirująca książka, która powstała głównie z myślą o kobietach. Dla tych, którzy ją przeczytały, stała się czymś w rodzaju drogowskazu na drodze do życia w zgodzie ze sobą, swoimi potrzebami, i że dzięki tej lekturze inaczej spojrzały na siebie, na relacje, na życie.

Co jest wartościowego w tej książce i dlaczego warto ją polecić, jako prezent dla bliskich? O życiu, miłości, zdradzie, wzlotach i upadkach opowiadają 3 kobiety: Monika Mularska Kucharek, Krystyna Mazurówna i Monika Kamieńska. W książce mierzą się z różnymi trudnymi tematami i próbują dać Czytelniczkom odpowiedź na nurtujące kobiety pytania.

Czy istnieje przepis na udane życie? Jak unikać toksycznych ludzi, jak podnosić się z upadku? Czy istnieją ostateczne rozwiązania i monopol na prawdę? Czy kochać pomimo wszystko, wybaczać zdrady i kłamstwa? Czy warto walczyć o związek, wybaczać i dawać kolejną szansę? Jak to jest, kiedy ‚świat się kończy” i nie wiemy, co będzie dalej? Jak odkryć swoje mocne strony i atuty i jak je wykorzystać, aby być szczęśliwym w związku i bez partnera? W jaki sposób podnieś swoją samoocenę, polubić i zaakceptować siebie? Czy warto poświęcać się dla innych? W jaki sposób czynić swoje życie szczęśliwym i czerpać z życia garściami?

Jeśli Wasi bliscy szukają odpowiedzi na postawione wyżej pytania, chcą poznać trzy interesujące kobiety i ich opowieści, komentarze, intymne wyznania – to prezent dla nich. Zanurzą się w codzienność autorek i przywołanych przez nich historiach o miłości, życiu, wyborach, zdradach, dylematach, porażkach i sukcesach.

Ta książka, jak twierdzi recenzentka, Bianca – Beata Kotoro da Wam, „wytchnienie od codziennego pędu, będzie bawić i wielokrotnie powodować unoszenie się kącików ust do góry, ale jednocześnie zatrzyma, skłoni do refleksji. A najcenniejsza refleksja polega przecież na świadomym rozważaniu i analizie poglądów oraz działań, dzięki temu można się zawsze czegoś nowego nauczyć…”.

Recenzje książki możecie przeczytać pod linkiem: https://www.facebook.com/Jak-nie-teraz-to-kiedy-505706239994669/reviews/?ref=page_internal

Książkę można kupić m.in. w sklepie internetowym pod linkiem  http://artoftraining.pl/sklep/ w promocyjnej cenie 24,90 zł.

HOTEL “WIELKIE PRUSY”, Bogdan Kołomijczuk

Hotel „Wielkie Prusy” to nowa, pełna karkołomnych przygód i szpiegowskich tajemnic, powieść detektywistyczna Bogdana Kołomijczuka.

Rok 1905, Adam Wistowych – jeden z najlepszych śledczych, a zarazem lwowski komisarz, pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Aby pomóc młodszemu koledze, adiunktowi Samkowskiemu, komisarz bierze teoretycznie łatwą sprawę. Okazuje się jednak, że wątki z nią związane wykraczają daleko poza granicę Lwowa, a nawet poza granicę imperium. Śledztwo doprowadza Wistowycza do Poznania, gdzie kilku wpływowych urzędników i przedsiębiorców łączy swe siły z mafią, aby przeciwstawić się wspólnemu wrogowi – rosyjskim szpiegom. Nagle członkowie tego syndykatu zaczynają ginąć w dosyć okrutnych okolicznościach…

W całym tym chaosie niespodziewanie pojawia się była żona Wistowycza, berlińska aktorka – Anna Kalisz. Komisarz stanie oko w oko z najniebezpieczniejszą sprawą w swoim życiu.

Książka do nabycia na stronie: www.anagram.com.pl.

Cena okładkowa: 42,00 zł. Na hasło SZCZYPTA – 32, 00 ZŁ.

KALENDARZ “366 INSPIRACJI”

“366 inspiracji” – kalendarz pełny inspiracji, w którym znajdziesz dawkę motywacji na każdy dzień tygodnia. Nie czekaj do stycznia, zrealizuj się już dzisiaj. Nie znajdziesz tu terminu przydatności. Kalendarz jest aktualny cały czas. Nie ważne czy jest 2021, czy 2030 rok.

Kalendarz “366 inspiracji” zawiera 185 kart (zadrukowanych dwustronnie) z mądrymi, pięknymi, inspirującymi i motywującymi cytatami. Cytaty znanych i sławnych osób (ponad 300 nazwisk).

Każda karta ma datę (dzień i miesiąc), ale nie ma roku, więc jest aktualna cały czas. Korzystanie z kalendarza polega na codziennym przekładaniu 1 karty i w ten sposób kalendarz się zapętla i można z niego korzystać przez wiele lat. 

Kalendarz “366 inspiracji” jest w pełni autorskim projektem Katarzyny Buk, który powstał z potrzeby serca, inspiracji i szukania motywacji w codzienności. Każda karta kalendarza posiada inny layout, aby pokazać różnorodność każdego dnia.

Unikalny, autorski design podstawy kalendarza, gwarantuje wytrzymałość na wiele lat. Podstawa wykonana z czarnej, połyskującej plexi barwionej w masie.

Kalendarz występuję w 2 wersjach: Floral i Minimal.Cena regularna: 267 zł. Cena promocyjna z darmową dostawą: 187 zł

Produkt dostępny na stronie: www.366inspiracji.com

UNIKATOWA BIŻUTERIA – “SÓWECZKA”

Komplet unikatowej biżuterii artystycznej z kolekcji „Bioróżnorodność” marki Marzanna Szkuta. Medalion z motywem Sóweczki (Glaucidium passerinum), dzikiego mieszkańca Puszczy Białowieskiej – Perły Europejskich Lasów i jednocześnie najmniejszego gatunku sowy w Europie. To niezwykle precyzyjne malarstwo miniaturowe, ożywia się na kobiecie poprzez ruch i światło za sprawą kompozycji i techniki wykonania. Przyciągnie każdy wzrok w magiczny świat dzikiej przyrody. Zostało stworzone z myślą o wymagającej kobiecie, rozkochanej w naturze, która ceni sobie wygodę i lekkość bytu oraz przesłanie jako wartość dodaną. To dzieło charakteryzuje się niezwykłą lekkością ze względu na wykorzystanie drewna. Kolczyk waży zaledwie 2 g, a medalion 5 g. Komplet został wykonywany ręcznie z wielką dbałością o najmniejsze szczegóły, z wykorzystaniem elementów srebrnych próby 925, tkaniny i kryształów Swarovski. Na odwrocie medalionu widnieje nazwa gatunkowa i logo marki.

Projektantka biżuterii jest absolwentką Akademii Sztuk pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi i specjalistą ochrony środowiska. Tworzy „biżuterię z głębią” łącząc naukę ze sztuką. Wykorzystuje wiedzę naukową i wypracowaną technikę autorską. Tworzy także spersonalizowane dzieła na wyjątkowe okazje i specjalne zamówienia. Projektuje z myślą o ochronie cennych gatunków w naturalnym środowisku ich życia. To namiastka dzikiej przyrody, którą można mieć blisko serca, ale też niecodzienna forma edukacji w zakresie ochrony przyrody i różnorodności biologicznej. Prezentowała swoje dzieła na prestiżowych wystawach pod patronatem honorowym m.in. Polskiej Akademii Nauk. Za swoją działalność została uhonorowana „Pierścieniem Patrioty” – unikatowym sygnetem, przyznawanym za istotny wkład dla dobra publicznego oraz budowanie pozytywnego wizerunku i bezpieczeństwa naszego kraju.

Obdarowując wyjątkową kobietę miniaturą nasączoną magią pierwotnej puszczy, jednocześnie wspierasz działania na rzecz ochrony dzikiej przyrody i ginących gatunków.

W skład kompletu wchodzi certyfikat oryginalności oraz informacja o dziele i sposobie użytkowania.

Produkt do nabycia na: www.facebook.com/marzannaszkuta.art

Cena 950,00 zł

“I JA CIEBIE TEŻ”, Katarzyna Kalicińska, Beata Harasimowicz i Zuzanna Dobrucka

Powieść w gwiazdorskiej obsadzie nie tylko na święta!

Życie rzadko układa się tak jak w komediach romantycznych. Chyba że mamy święta! Trzy przyjaciółki, producentki telewizyjne i filmowe zarówno w życiu, jak i w powieści, w zabawny sposób pokazują, jak oswoić przewrotny los. Bo jeżeli zaczynać życie od nowa, to tylko w te święta… Premiera książki „I ja Ciebie też” Katarzyny Kalicińskiej, Beaty Harasimowicz oraz Zuzanny Dobruckiej już 14 października. 

W wigilijny poranek trzy przyjaciółki „od zawsze i na zawsze” spotykają się jak co roku na uroczystym śniadaniu. Laura – szefowa dużej stacji telewizyjnej, Agata – reżyserka największych widowisk rozrywkowych, i Wiktoria – właścicielka świetnie prosperującej agencji aktorskiej. Piękne, bogate, spełnione w miłości – czego można chcieć więcej? Może tylko tego, żeby to trwało wiecznie….

Ale los okazuje się niezwykle złośliwy i świat tych trzech kobiet rozpada się jak domek z kart w ciągu jednego dnia – i to w Wigilię!

Na dodatek muszą poskładać go na nowo… do Sylwestra. Będzie zabawnie, przewrotnie i bardzo wzruszająco. To, co na początku wydawało się tragedią, może okazać się wstępem do zupełnie innego życia.

Poczucie humoru, siła charakteru i kobieca solidarność przydadzą się w tej sytuacji. Ale niezbędne staną się także cygański tabor, urodziwy lekarz, uczuciowy kurier, egzaltowana gwiazda show-biznesu i cała plejada osobistości z wielkiego świata. 

Czy Laurze, Agacie i Wiktorii uda się ocalić przyjaźń, odzyskać miłość, znaleźć to, co najważniejsze?

Autorki: trzy przyjaciółki, producentki telewizyjne i filmowe

Zuzanna Dobrucka – wie wszystko o telewizji, starociach, przedwojennych piosenkach i Cyganach. Założycielka i pierwsza szefowa TVP Rozrywka. Razem ze swoimi psami prowadzi profil instagramowy @psiglupy.

Beata Harasimowicz – wie wszystko o telewizji, ortografii, polskich filmach i medycynie bardzo niekonwencjonalnej. Reżyserka wszystkich dobrych programów kabaretowych XXI w.

Katarzyna Kalicińska – wie wszystko o telewizji, aktorach, serialach i relacjach międzyludzkich. Autorka bestsellerowych powieści „A miało być tak pięknie!” i „Abonent czasowo niedostępny”. Producentka serialu „Dom nad rozlewiskiem”.

Do nabycia na www.empik.com

Cena: 26, 00 zł

VOUCHER NA MASAŻ KOBIDO I KINESIOTAPING

Kobido to bezinwazyjny lifting twarzy i alternatywa dla zabiegów medycynyestetycznej. Japoński masaż twarzy Kobido oznacza „starożytna droga do piękna”. Kobido jest jedną z najtrudniejszych technik masażu na świecie, zawiera największą ilość i najbardziej skomplikowane połączenia technik manualnych, dobranych do indywidualnych potrzeb klienta, dając w ten sposób spektakularne efekty.

Godzinna sesja to masaż tkanek głębokich, drenaż limfatyczny, elementy masażu relaksującego niwelującego napięcia i przede wszystkim lifting i harmonia całego ciała poprzez akupresurę.

Co tak naprawdę uzyskujemy? Niwelujemy napięcia mięśniowe, powodujące zmarszczki mimiczne, odzyskujemy młoda twarz poprzez pracę na tkankach głębokich, stymulujemy metabolizm komórkowy, usuwamy toksyny i pobudzamy skórę do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Oprócz pięknej twarzy w lustrze, Kobido daje także korzyści zdrowotne
całemu naszemu organizmowi. A to m.in. regulacja bilansu energetycznego
organizmu, złagodzenie bólów głowy, pomoc przy bruksizmie, poprawa
wzroku a poprzez relaks i odprężenie walczy również ze stresem.Kinesiotaping polega na oklejaniu określonych partii ciała, w tym też twarzy według określonych zasad, kierując się świetną znajomością anatomii i tym, jak funkcjonuje nasz organizm. Plastry te nie są żadną nowością, bo już w latach 70. stworzył je japoński fizjoterapeuta dr Kenzo Kase. Kinesiotaping polega na oklejaniu określonych partii ciała, w tym też twarzy według określonych zasad, kierując się świetną znajomością anatomii i tym, jak funkcjonuje nasz organizm.

Taśmy działają na pobudzenie układu limfatycznego, uwalniają tkanki od
obrzęków, wspaniale niwelują bruzdy i zmarszczki. Wzmacniają mięśnie,
uelastyczniają skórę i wygładzają blizny.

Do nabycia na: www.klinikamlodosci.com

“ANEKS DO UMOWY NA ŻYCIE”, Renata W. Lewicka

To nie jest tylko książka. To historia negocjacji z życiem i kobieta, która za nią stoi.

„W życiu dostajesz nie to na co zasługujesz, ale to co sobie wynegocjujesz.” mówi autorka.

Wybory są jak kolejne umowy z życiem. Renata W. Lewicka postanowiła wyciągnąć z nich cenne lekcje i napisać swój własny aneks do umowy na życie. Złapała wiatr w żagle, popłynęła w nieznane i zrobiła to – prawniczka napisała i samodzielnie wydała książkę o kobietach. A potem okazało się, że istnieje wiele kobiet, które tego po prostu potrzebowały, chociaż wcześniej o tym nie wiedziały. Ta publikacja otworzyła drzwi, za którymi stoją te, które chcą rozmawiać. To one są największą inspiracją do stworzenia autorskiego podcast’u, wokół którego zbiera się społeczność silnych, pełnych energii kobiet, które wierzą we własne możliwości, ale i tych które bardzo chcą uwierzyć i potrzebują inspiracji.

Renata W. Lewicka napisała powieść obyczajową o kobietach z krwi i kości. Dlaczego? Ponieważ taka właśnie jest. Twardo stąpa po ziemi, bo po latach pracy w męskim środowisku jej szpilki stały się stabilne jak nigdy dotąd. Świadomość siebie, wykształcenie i doświadczenia są świetnym punktem wyjścia do rozważań nad byciem kobietą we współczesnym świecie. Wie, że ma prawo się na coś zgadzać lub nie, ale tylko pod warunkiem, że zna swoje prawa. Przemyśleniami chętnie dzieli się z odbiorczyniami w cyklu filmików Legalna kawka na facebook’u. Wymyka się schematom, chce tak poruszać serca czytelniczek, by podczas lektury naprzemiennie się śmiały i wzruszały. Być może w głównych bohaterkach odnajdą też siebie, bo Anka, Aśka, Magda, Baśka i Marta mają cechy, które mogą działać na zasadzie lustra.

Pisarstwo uprawia z zamiłowania, z zawodu jest radczynią prawną i partnerką w jednej z krakowskich kancelarii. Urodziła się i mieszka w Krakowie. Wyznaje zasadę, że jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz też tego dokonać. Prowadzi bloga prawniczego Legal coffee oraz autorską stronę rwlewicka.pl, poświęconą książce Aneks do umowy na życie. Od kilkunastu lat pomaga klientom przebrnąć przez proces tworzenia i negocjowania umów. Specjalizuje się w prawie związanym z nowymi technologiami oraz prawie autorskim. Jest jednym z dyrektorów i szefów Zarządu Warwick Legal Network, międzynarodowej sieci kancelarii prawniczych zrzeszających ponad 500 prawników z 30 krajów świata.

Książka pokazuje, że moment, w którym myślisz, że wszystko się skończyło może okazać nowym początkiem. Czasem kryzys to najlepsze, co może się zdarzyć. Wiedzą o tym bohaterki książki, które różni niemal wszystko: temperament, styl życia, aspiracje, a łączy nieustanny apetyt na życie. Każda z nich ma za sobą trudne doświadczenia i problemy życia osobistego. Spotkały się po to, aby porozmawiać o najważniejszych sprawach, jakie je dotykają: miłości, bliskości, odwadze i ukrytych pragnieniach. Nie ma tematów tabu, jest za to duża dawka dobrego humoru. Wszystkie są stanu wolnego, ale nie wszystkie mają z tym problem.

Książka do nabycia na: https://wydawnictwo.wrazlive.pl/

Cena: 35, 00 zł

OBRAZ NA PÓŁTNIE “GONE WITH THE WIND”, Kamila Krzyżaniak

Nic nie dodaje wnętrzu takiej finezji i klasyki jak obraz na płótnie. Tej oryginalności i niewątpliwej unikatowości nie zastąpi żaden plakat, czy reprodukcja. Podobrazie bardzo często przez artystów w pieczołowity sposób gruntowane jest samodzielnie, bo w ten sposób mogą oni uzyskać jak najlepszą strukturę pod właściwy dla danej tematyki obraz.

Obrazy na płótnie posiadają specyficzny klimat, a niejednokrotnie pachną jeszcze farbą. Taki obraz emanuje barwą, jest żywym dowodem twórczej aktywności i artystycznej ekspresji. Płótno inaczej niż drewno, czy papier oddziałuje na końcowy efekt malarskiego dzieła, dlatego te obrazy do teraz uważane są za najbardziej szlachetne.

Obraz olejny na płótnie 60/80 cm.

Dostępny na stronie: www.kamilakart.com

Cena: 1990,00 zł 

RĘCZNIE MALOWANA JEDWABNA CHUSTA

Miłość do tworzenia oraz pasja sprawiły, że ulotne wrażenia otaczającej rzeczywistości artystka przelewa na jedwab tworząc ręcznie malowane jedwabne chusty. Ten szlachetny i elegancki materiał przypomina swoja delikatnością, zwiewnością i siłą kobietę. 

Każda jedwabna chusta, która wychodzi z atelier Aga Sova Art jest jedyna i niepowtarzalna, nie ma drugiej takiej i nigdy nie będzie, bo każda z nas jest inna i jedyna w swoim rodzaju. Kreacje artystki mają za zadanie podkreślić unikatowe piękno każdej kobiety, dodać elegancji i szyku oraz niepowtarzalności.

Ręcznie malowane chusty by Aga Sova Art dostępne są na: www.AgaSovaArt.com

Cena: ok. 250, 00 zł

VOUCHER DO HOTELU BACÓWKA RADAWA & SPA ****

Podaruj bliskim Ci osobom rodzinny wypoczynek w samym sercu natury! Cisza, spokój, pyszne jedzenie, klimatyczna strefa SPA, mnóstwo atrakcji dla dzieci – i wszystko to tylko w jednym wyjątkowym miejscu: Hotelu Bacówka Radawa & SPA****.

Magiczny obiekt położony wśród malowniczych lasów sosnowych w niewielkiej Podkarpackiej miejscowości, gdzie czas płynie wolniej. To prawdziwa gwarancja wypoczynku, regeneracji sił, uspokojenia nerwów, oderwania się od pędzącej rzeczywistości oraz wspaniałej zabawy dla dzieci pod czujnym okiem animatorów! U nas każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. To doskonały prezent, na który zasługują Twoi najbliżsi i przyjaciele.

Cena: jest uzależniona od tego, co będzie zawierał voucher – pobyt, usługę w SPA, kolacje etc.

Voucher do nabycia na stronie: www.bacowkaradawa.pl

WYNAJEM ROWERU ELEKTRYCZNEGO KALKHOFF

Wspomaganie elektryczne sprawia, że jazda wymaga mniej wysiłku, a dzięki temu pozwala na pokonanie dłuższych tras. Bateria, w zależności od modelu i stylu jazdy wystarcza na 100-150 km. Dla wszystkich aktywnych, kochających podróże, również te po najbliższej okolicy. 

Spraw frajdę bliskiej osobie i podaruj jej nowe doświadczenie, jakie zapewnia e-bike!

Cena wynajmu: 3 godziny – 50,00 zł , doba – 120 zł

Siedziba wypożyczalni: Warszawa.

Termin realizacji prezentu – do końca 2021 r.

Bon upominkowy do nabycia na stronie: https://www.facebook.com/Onlyebikes-Rowery-Elektryczne-100479098410763

WYROBY Z KASZUBSKIEGO HOTELU KOZI GRÓD

Przykuchenna wędzarnia to oczko w głowie Szefa Kuchni Hotelu Kozi Gród. Powstała dzięki bezcennej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu ojca właściciela hotelu – specjalisty w dziedzinie wędzenia. Przygotowywane są w niej mięsiwa, wędliny oraz ryby.

Hotel produkuje również konserwy i pasztety według tradycyjnych receptur, z lokalnych, świeżych produktów i darów lasu. Dla tych, którzy woleli by jednak coś bez mięsa proponuje ręcznie przygotowywane trufle i domowe nalewki w sezonowych smakach.

Produkty dostępne na:
https://www.kozigrod.pl/kulinaria/nasze-specjaly

7+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Trendy w medycynie estetycznej

Jak starzeć się mądrze? Zmarszczki i wiotczejąca skóra przypominają nam niezmiennie o przemijającym czasie. Można ten proces zaakceptować, walczyć z utratą młodości na wszelkie możliwe

Teatralny Baby Shower na Bemowie

25 maja w Warszawie odbyła się oficjalna, medialna premiera, nowego spektaklu, z gwiazdami, tytuł: „BABY SHOWER”. Wyprodukowany przez Katarzynę Piątosa-Kuśmierczyk- Teatr Kultura. Premierę poprowadziła Agnieszka

Send Us A Message