Niacynamid, pantenol i przeciwutleniacze. Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci wskazują, maksymalnie efektywna pielęgnacja loków i fal to ta oparta na nawilżeniu oraz intensywnym wsparciu sprężystości pukli. Poznaj składniki aktywne, które stanowią must-have dla włosów kręconych.

Romantyczne fale, szalone loki i nowoczesne skręty. Czy istnieje wspanialsza ozdoba wiosennej stylizacji? Zdrowo wyglądające, piękne kręcone pasma wyglądają świetnie. Nie bez przyczyny od dekad  fryzjerzy i styliści szukają sposobu na osiągnięcie perfekcji w pielęgnacji loków. Z drugiej strony, włosy kręcone są jednocześnie jednym z typów pasm, które wymagają najwięcej zachodu, spersonalizowanego działania i perfekcyjnie dobranych składników aktywnych, by mogły olśniewać. Jakie to komponenty? Eksperci wskazują na pantenol, niacynamid i witaminy.

Wzmocnienie i nawilżenie

Bez względu na typ włosów, zawsze kluczowym wyzwaniem pielęgnacyjnym jest ich perfekcyjne wzmocnienie i maksymalne, bardzo efektywne nawilżenie. To filar pięknego i zdrowego wyglądu pasm oraz skutecznej stylizacji. W przypadku loków poziom ich nawilżenia wpływa bezpośrednio na sprężystość włosów, kondycję skrętu i sukces w starciu z niechcianym puszeniem.  Eksperci wskazują, że jednym ze składników-kluczy do efektywnego nawilżenia jest pantenol, znany także pod nazwą prowitamina B5.

Pantenol jest humektantem mocno docenianym i chętnie stosowanym w produktach do pielęgnacji włosów. Doskonale sprawdza się w przypadku pasm kręconych, ponieważ skutecznie nawilża, poprawiając zdolność wiązania wody przez keratynę włosów – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.

– Co więcej, wzmacnia łodygi kosmyków, a w konsekwencji sprzyja ich ujarzmieniu oraz sprawia, że stają się mocne, lśniące i sprężyste. Pantenol jest jednym z kluczowych składników aktywnych tworzących linię różaną do włosów kręconych BAŚKA – dodaje.

Drugim składnikiem aktywnym, który sprzyja kondycji loków jest niacynamid (nikotynamid), czyli inaczej witamina B3 lub witamina PP. Podstawą jego pozytywnego wpływu na kondycję pasm jest wsparcie cebulek włosów. Jest to możliwe, ponieważ niacynamid „potrafi” w istotny sposób poprawiać krążenie skóry głowy. Ale to jeszcze nie wszystko. Niacynamid wygładza powierzchnię włosów, uelastycznia je i wpływa na upragniony połysk.

Witaminy i masło shea

Czego jeszcze potrzebują włosy kręcone? Fryzjerzy i włosomaniaczki podkreślają, że prawdziwym must-have są przeciwutleniacze. – W przypadku pasm kręconych warto postawić na antyoksydację.  Skutecznymi przeciwutleniaczami są witaminy A i C, m.in. te zawarte w oleju z dzikiej róży. Odżywiają włosy, wygładzają je i chronią przed nadmiernym wyparowaniem wody. Warto szukać wyciągów roślinnych w kosmetykach do pielęgnacji loków, ponieważ skręty świetnie reagują na produkty inspirowane naturąmówi Agnieszka Kowalska.

Drugim składnikiem nie do przecenienia jest masło shea, które stanowi bogate źródło fitosteroli i polifenoli. Dzięki temu skutecznie wspiera procesy regeneracji kosmyków. To niezwykle cenna właściwość, ponieważ pasma kręcone bywają podatne na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być konsekwencją stylizacji– dodaje.

BAŚKA Szampon w piance do włosów kręconych

Różany

Specjalnie opracowana formuła wzbogacona została o niacynamid, który poprawia krążenie skóry głowy i wzmacnia cebulki włosów. Dodatkowo zawarty pantenol skutecznie nawilża i wzmacnia łodygę włosów, dzięki czemu ujarzmione loki stają się

sprężyste, mocne i lśniące.

Pojemność: 200 ml

BAŚKA odżywka do włosów kręconych

Różany

Odżywka do włosów kręconych o subtelnym zapachu różanym. Zawarty olej z dzikiej róży bogaty w przeciwutleniacze, takie jak witamina C i witamina A odżywia włosy, wygładza i chroni przed nadmiernym wyparowaniem wody. Formuła została wzbogacona o masło shea, które jest źródłem fitosteroli i polifenoli, dzięki czemu wspiera procesy regeneracji włosów. Dodatkowo zawarty pantenol nawilża i kondycjonuje. Włosy kręcone zyskują elastyczność, połysk i zdrowy wygląd.

Pojemność: 250 ml

Do serii należy także:

BAŚKA Odżywczy spray do włosów kręconych, o bogatej formule

0

Udostępnij:

Polecane artykuły

Siedzący tryb życia sprzyja garbieniu się

Na dolegliwości związane z kręgosłupem cierpi nawet 85 proc. populacji. Z wyników badania stanu zdrowia Polaków przeprowadzonych przez GUS wynika, że choroby kręgosłupa stanowią drugą co do

Send Us A Message