Czas Prawdy. Felieton Sylwii K. Malinowskiej

Żadna prawda nie może uczynić innej prawdy, nieprawdziwą. Cała wiedza jest częścią całej wiedzy. Kiedy już zobaczysz większy wzór, nie możesz wrócić do widzenia części jako całości – Ursula K. Le Guin.

Ten rok odsłonił i nadal odsłania cienie wszystkich aspektów, które wymagają dialogu, wszystkich aspektów, które wymagają głębszego zrozumienia zagadnień, uzdrowienia, ustanowienia i przyjęcia nowych struktur. Ten rok odsłonił i nadal odsłania prawdę, powoli spadają kolejne zasłony.

Kłamstwo topi się na naszych oczach, a król jest nagi.

To jest czas prawdy.

Świat otwiera powoli oczy, przecierając je często ze zdumienia.

Czy to jest naprawdę nasza rzeczywistość?

W jakim świecie żyjemy?

W jakim świecie przyjdzie nam żyć?

Nie ma dziś wątku, który w całości pozostaje czysty. Nie ma dziś zagadnień, w których nie ukryłoby się kłamstwo. Wszystko wymaga przemiany i wszystko wymaga uleczenia. Wszystko wymaga oczyszczenia. To jest czas generalnych porządków, przebudowy i odbudowy. Stary świat się zamyka, a otwiera się powoli nowy.

Jesteśmy na rozdrożu tych przemian.

Jeszcze nie widzimy wszystkiego wyraźnie, ale już dostrzegamy jak struktura rządów tego świata, upada, jak się topi.

To czas tworzenia, to czas zamykania starego świata, to czas prawdy – lecz agresja nie ma mocy, aby dokonać takich rzeczy.

Pamiętajmy o tym.

Pamiętajmy, że agresja nie tworzy – agresja niszczy.

Agresja przysłania oczy.

W naszych poglądach, wartościach, wierzeniach, w naszym patrzeniu na życie staliśmy się tak aroganccy, że nie umiemy już przekonywać, tylko nakazywać.

A gdzie w tym wszystkim podziała się wolność?

Gdzie jest wolność? 

Wciąż powtarzamy te same błędy. 

My – ludzie inteligentni, mądrzy, pracowici, kreatywni, wrażliwi i naprawdę piękni w swojej indywidualności, dostaliśmy Wolną Wolę, lecz nadal nie pojmujemy, czym ona jest.

Wolna wola.

Nadal nie potrafimy właściwie z niej korzystać.

Nadal jej nie rozumiemy.

Mieliśmy tyle czasu na zrozumienie, czym jest istota życia, czym jest Dusza Ziemi, czym jest prawda, szacunek, akceptacja, a przede wszystkim, czym jest miłość.

Miłość!

Mieliśmy tyle czasu na zrozumienie, że tylko Miłość może cokolwiek uleczyć, cokolwiek zbudować.

TYLKO ONA, TYLKO MIŁOŚĆ.

Tylko w miłości mogą dokonać się zmiany.

Wszyscy jesteśmy tutaj równi, wszyscy jesteśmy obywatelami tej samej planety, z takimi samymi prawami.

Prawem do życia.

Prawem do wolności. 

Bo, nie ma nic piękniejszego od życia i nie ma nic piękniejszego od wolności.

Człowiek!

Jest w nas niezwykła moc, która może zmieniać rzeczywistość – moc, która kruszy zatwardziałe serca, przełamuje strach, łagodzi nienawiść. Tą mocą jest — MIŁOŚĆ.

Pamiętajmy, że nie chodzi o to, aby być biernym i uległym, lecz o to, aby zrozumieć, że CUD i ZMIANA, mogą dokonać się wyłącznie wtedy, kiedy staniemy w wartościach wynikających z  poszanowania wolności drugiego człowieka.

Wtedy dokonuje się zmiana.

Wolna wola daje nam ogromną moc do działania. To jest ogromna siła, która jest naprawdę wielka. Jesteśmy wtedy w stanie udźwignąć każdą sytuację, wszystko, dosłownie wszystko, jeśli tylko są to działania wynikające z naszego wyboru. Jeśli tylko  są one naszą wolą.

Wtedy dzieje się magia.

Wtedy rodzi się miłość.

Sylwia K. Malinowska – Poetka, pisarka,  terapeuta , aktywistka na rzecz legalizacji roślin i grzybów psychoaktywnych. Nawołująca  poprzez swoją twórczość do wolność decydowania o sobie i swoim umyśle.

Pisząca o miłość i szacuneku do siebie, ludzi i świata.

Jej teksty ukazały się w publikacjach prasowych mi. w „Poezja Dzisiaj” i licznych książkach i antologiach wydanych w  języku polskim, angielskim i bułgarskim, tureckim.

Jest  między innymi  autorką tekstów  do albumu fotograficznego Beata Cierzniewska pt. „Cognition” prezentowanego w The Cooper House Gallery w Dublinie. Jej wiersze zostały także zaprezentowane wspólnym projekcie WAKE UP painting & poetry night w In-spire Galerii w Dublinie.

Stara się inspirować i leczyć słowem, wnikając  w siebie i tajemniczy świat przyrody, wydobywając  piękno z człowieka i łącząc się z niezwykłością natury, myślącego i czującego organizmu, Gai.

11+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message