Zrozumienie siebie przynosi ulgę

Relacje, nawet te najlepsze, nie są doskonałe, dlatego też, jeśli nie potrafimy odpowiednio nimi zarządzać, mogą stać się źródłem cierpień. Marian Rojas Estapé zachęca do znalezienia „ludzi witamin”, czyli takich, którzy wydobywają z nas to, co najlepsze, inspirują, wspierają i tym samym poprawiają nasz układ odpornościowy. Daje odpowiedzi na pytania: Dlaczego relacje partnerskie niektórych ludzi zawsze są skomplikowane i bolesne? Dlaczego z niektórymi osobami rozumiemy się bez słów, a inne od pierwszej chwili wzbudzają w nas antypatię i nieufność? Jak sobie radzić w toksycznej relacji? Poradnik „Jak przyciągać dobrych ludzi” dr Marian Rojas Estapé w księgarniach już 8 marca!

Dr Marian Rojas Estapé przybliża wartość przywiązania, dzieciństwa i miłość z naukowego, psychologicznego i ludzkiego punktu widzenia. Postrzega problemy swoich pacjentów z perspektywy żony, matki czwórki dzieci, osoby zaangażowanej w pracę badawczą, terapeutyczną, a także w działania charytatywne.

Nasze szczęście w dużej mierze zależy od umiejętności utrzymywania dobrych stosunków z otaczającymi nas ludźmi. Jesteśmy stworzeni do życia w społeczeństwie, do nawiązywania relacji i wzajemnej miłości. Ale doświadczenia z przeszłości sprawiły, że każdy z nas nosi rany emocjonalne, które uniemożliwiają nam zdrowe  nawiązywanie relacji.

Znalezienie naszych „ludzi witamin” pomoże nam zrozumieć więź z rodzicami, dziećmi, partnerem, przyjaciółmi i współpracownikami, jednocześnie odnajdując osoby, które rozumieją naszą historię emocjonalną.

Autorka próbuje odpowiedzieć na pytania, które stawia sobie każdy z nas: Dlaczego z niektórymi osobami rozumiemy się bez słów, a inne od pierwszej chwili wzbudzają w nas antypatię i nieufność? Czy więzi i przywiązanie są tak istotne, jak się powszechnie uważa? Dlaczego niektórym osobom ufamy bardziej niż innym? Jak wybrać właściwą partnerkę czy partnera?

Dr Marian Rojas Estapé – jest lekarką psychiatrą oraz praktykującą psychoterapeutką, zajmującą się szerokim spektrum zaburzeń (depresje, lęki, zespół stresu pourazowego) oraz terapią rodzinną. Ukończyła University of Navarra w 2007 roku. Prowadzi badania nad ludzkim umysłem, bada relacje między optymizmem, stresem, szczęściem i dobrym samopoczuciem a mózgiem. Od 2007 roku prowadzi wykłady w różnych częściach świata na temat szczęścia, radzenia sobie ze stresem, godzenia życia prywatnego i zawodowego, rodziny oraz dojrzewania. Jest matką czwórki dzieci oraz autorką książki „Jak przyciągać dobre rzeczy”, która doczekała się 22 wydań, w tym także w roku 2020 przez wyd. Muza.

1+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message