Wystarczy tylko, że uwierzysz, a znajdziesz klucz do pełni szczęścia. Potęga podświadomości

Czy jesteś w stanie zarządzać swoimi myślami, emocjami
i skojarzeniami? Decydować o tym, na czym koncentrujesz swoją uwagę? Czy nadajesz znaczenie wszystkiemu co Ci się przydarza?
Czy wiesz jak umiejętnie prowadzić swoją podświadomość w celu osiągnięcia pełni szczęścia w życiu?

Podświadomość to jedna z części ludzkiej psychiki, zbudowana z treści znajdujących się poza świadomością danej osoby. Umysł i ciało są jednością, komunikują się ze sobą za pomocą procesów biochemicznych, impulsów nerwowych i hormonów, a jakość tej komunikacji manifestuje się w naszych zachowaniach i decyduje o stopniu wewnętrznej równowagi.

Według Josepha Murphy’ego – autora bestsellerowej „Potęgi podświadomości” i prekursora myślenia pozytywnego, wszystkie nasze myśli są urzeczywistniane. Każda myśl jest przyczyną, a każda sytuacja jest skutkiem. Tak naprawdę od naszych wewnętrznych podświadomych przekonań zależy nasz stan zdrowia, bogactwo czy  relacje, wręcz całe nasze życie. W podświadomości każdego człowieka tkwi olbrzymia, nieskończona inteligencja, moc kreacji i uzdrawiania. Te wszystkie aspekty składają się właśnie na potęgę ludzkiej podświadomości. Wszystko w co nasza świadomość uwierzy i co uzna za prawdziwe, podświadomość zaakceptuje i stanie się to rzeczywistością.

Niestety potęga podświadomości jest nadal niedoceniana. Większość osób zamknęło się na swój własny potencjał, ponieważ nie wie o istnieniu tej skarbnicy lub bagatelizuje ją traktując jako automatyczny mechanizm działający sobie w tle naszego umysłu.  Okazuje się, że blisko 95% tego co robimy na co dzień i jak się zachowujemy, nie jest wynikiem samokontroli, a są to czynności powtarzające się, pochodzące z Twojego podświadomego umysłu. Ważnym jest aby pamiętać, że świadomość i podświadomość to nie dwa odrębne umysły, ale obszary działania jednego umysłu. Proces myślenia zachodzi w świadomości, czyli w rozumie. To właśnie tutaj należy dokonać wyboru. Człowiek wybiera filmy, które chce pooglądać, książki, które chce przeczytać, miejsce zamieszkania, czy partnera życiowego. Wszystkie decyzje podejmuje świadomie. Wewnętrzne procesy organizmu są natomiast niezależne od Twojej woli.  To podświadomość kieruje funkcjami trawienia, krążenia krwi czy oddychaniem. Podświadomość akceptuje wszystko, co jej wpajamy i w co świadomie wierzymy. W przeciwieństwie do świadomości nie rozumie logicznie, nie odróżnia czy coś jest dobre czy złe.

Myśli pozytywne sprowadzają dobro. Myśli negatywne sprowadzają zło. Jesteś taki jak Twoje myśli.

Podświadomość reaguje zgodnie z naturą naszych myśli i wyobrażeń. Błędne i destruktywne informacje zrealizują się jako sytuacje, przeżycia i zdarzenia. Dlatego niezbędne jest myślenie wybiórcze, dopuszczanie do siebie wyłącznie myśli dobrych, uzdrawiających, inspirujących, niosących pełnię i szczęście. Czując się zdrowymi – jesteśmy zdrowi, czując się bogaci – bogacimy się, czując się szczęśliwymi i spełnionymi – tak jest w naszym życiu. W każdej chwili życia jesteśmy tym co myślimy. Wyobrażając sobie końcowy rezultat, sprawiamy, że podświadomość zareaguje, urzeczywistniając to wyobrażenie. Podświadomość nigdy nie śpi, pracuje 24/h i jest nieograniczona. Aby przekonać się o jej skuteczności i cudotwórczej mocy zalecane jest przez wyznawców podświadomości zlecenie jej przed snem jakichś zadań. Wkrótce dostrzeżone zostanie, że podświadomość wyzwala u człowieka wewnętrzne siły, które prowadzą do określonego celu. Przykład: kiedy nastawimy swój wewnętrzny budzik i koniecznie chcemy się obudzić o jakiejś godzinie, tak też się stanie. Osoby wyznające wielką moc podświadomości regularnie stosują formułki przed snem odnośnie wszelkich swoich pragnień. Z czasem wszystkie ich wyobrażenia stają się faktem w ich życiu. Trzeba tylko uwierzyć, że istnieje jeden proces uzdrawiania, a jest nim wiara. Istnieje tylko jedna moc uzdrawiająca – jest to podświadomość.

Przewodnictwo podświadomości odczuwasz jako nieprzeparte wewnętrzne przekonanie, intuicję, natchnienie. Podążaj za nimi z właściwą prostotą. 

Bardzo ważne jest aby pomiędzy naszą świadomością, a podświadomością panował harmonijny związek. Rezultatem takiego stanu będzie wyciszony, jasny umysł, który optymalnie używa swoich możliwości – tak, aby wspierać nas we wszystkich zamierzeniach. Jeśli więc nasz umysł będzie odprężony i obierzemy sobie jakiś cel w głowie, nasza podświadomość zacznie go realizować. Myśl sprzężona z uczuciem staje się wiarą subiektywną, która zostaje urzeczywistniona. Pamiętaj, że wyobraźnia jest twoją najpotężniejszą siłą. Aby udoskonalić ten proces Joseph Murphy zaleca powtarzać często afirmację: „Nieskończona inteligencja mojej podświadomości zawsze i wszędzie wyjawia mi to co powinienem wiedzieć”.

Dzięki harmonii tych dwóch stanów człowiek nie musi już toczyć walki
z samym sobą, a mianowicie ze swoimi nawykami, problematycznymi sytuacjami czy też ze swoją dyscypliną. Niestety osiągnięcie tej harmonii nie jest takie proste, gdyż świadomy umysł jest przekonany iż wie co jest dla niego najlepsze i w sposób lekceważący podchodzi do podświadomości. Po prostu jej nie rozumie. Stara się utrzymać kontrolę nad wachlarzem całości swojego umysłu.

W Twoim wnętrzu znajduje się niewyczerpalna skarbnica. Szukaj w niej tego, czego łaknie serce.

Warto sobie uświadomić, że każdy z nas ma klucz do podświadomości – trzeba tylko do niego dotrzeć i nauczyć się wykorzystywać w odpowiedni sposób. Wszystkie optymistyczne myśli należy traktować jako klucz do wszystkich zamków – pełni szczęścia, zdrowia, bogactwa. Zatem sekretem sukcesu czy szczęścia nie jest magia czy los, a po prostu sposób naszego myślenia. Wierzmy w siebie i swoje możliwości, a  wtedy podświadomość będzie jak wiatr w nasze żagle, zawsze gotowy do wspierania naszej podróży w kierunku spełnionych marzeń i osiągniętych celów.

Katarzyna Zgłobicka

4+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Rosh Hanikra – willa marzeń w Izraelu

Widoki na morze z willi położonej na północy Izraela, przy samym wybrzeżu Morza Śródziemnego, są nieodłączną częścią prezentowanego dziś domu i elementem łączącym wnętrze z

Joanna Brodzik: Kręci mnie czynienie dobra

Jestem szczęściarą, bo z moich doświadczeń wynika, że istnieje coś takiego jak solidarność kobiet, wspieranie się. Zawłaszcza w tym trudnym świecie, jakim jest show-biznes. Wiele

Send Us A Message