Trendy w medycynie estetycznej

Jak starzeć się mądrze? Zmarszczki i wiotczejąca skóra przypominają nam niezmiennie o przemijającym czasie. Można ten proces zaakceptować, walczyć z utratą młodości na wszelkie możliwe sposoby lub inteligentnie spowalniać ten proces, a nawet cofać jego skutki. Wydłużający się okres aktywności zawodowej i społecznej sprawia, że 50-latka nie jest już babcią, ale energiczną businesswoman i tak właśnie chce wyglądać. Jak się widzimy, tak się czujemy, dlatego w lustrze dobrze widzieć siebie promienną i młodą każdego dnia. Jak to zrobić?

Smart Aging

Smart Aging to idea, która stawia na naturalny wygląd i kompleksowe podejście do dbania o zdrowie, wygląd i dobrą kondycję, pomimo upływającego czasu. Rośnie świadomość klientów, popularne stają się zabiegi nieinwazyjne, skuteczne i działające długofalowo, przy czym jest nacisk na zachowaniu naturalnego rysów twarzy. Kładzie się nacisk na stymulację skóry, pozwalającą na naturalny proces odnowy i szybką rekonwalescencję po zabiegu, ze względu na zobowiązania zawodowe, rodzinne i towarzyskie.

Terapie łączone

Medycyna estetyczna wdraża coraz więcej nowych i efektywnych technik oraz technologii, a przy tym specjaliści wskazują na możliwość łączenia różnych terapii, aby zmaksymalizować efekt. Podczas gdy klienci zazwyczaj szukają konkretnego zabiegu, który mają na oku, lekarze dobierają im terapie oparte na różnych preparatach medycznych i urządzeniach hi-tech. Terapie skojarzone wspierają regenerację skóry, poprawiają jej gęstość i jędrność, a jednocześnie wpływają na przedłużenie efektu!

Lifting twarzy – czy warto sięgnąć po skalpel?

Lifting twarzy to ostateczność – mówi dr n. med. Przemysław Szałański, specjalista w dziedzinie chirurgii, medycyny regeneracyjnej i estetycznej.

Wiele osób pyta o lifting skalpelem, kiedy widzi u siebie opadające chomiki, wiotczejącą skórę na twarzy i szyi. Wydaje im się, że mogą zrobić lifting i wszystkie ich problemy znikną raz na zawsze. Jednak proces starzenia wiążę się również z innymi procesami, jak zmiana proporcji twarzy. Skóra jest sucha, pokryta zmarszczkami, a tkanka podskórna, czyli tłuszczowa staje się cieńsza oraz przemieszcza się zgodnie z grawitacją w dół. Tracimy czerwień wargową, kości ulegają przebudowie, a twarz przyjmuje wygląd odwróconego trójkąta. Aby zapobiec tym zmianom, należy mocno stymulować skórę i uzupełnić ubytki w okolicy kości policzkowych, żeby zbudować mocne rusztowanie dla tkanek, które z wiekiem utraciliśmy.

Odmładzające zabiegi nieinwazyjne

Jako podstawę odmłodzenia poleca się aktualnie w pierwszej kolejności nieinwazyjne zabiegi poprawiające urodę i stymulujące procesy rewitalizujące. Warto postawić na stymulację falami ultradźwiękowymi do liftingu twarzy i ciała, których efekty widoczne są od razu, ale też działają długofalowo.

Kiedy pacjent może obserwować narastające efekty nawet przez kolejne 12 miesięcy, a z gabinetu wychodzi bez zaczerwienienia i podrażnienia skóry, to wiem, że mogę liczyć na jego zaufanie, co procentuje w naszej współpracy – dodaje dr n. med. Przemysław Szałański. – Na inwazyjne zabiegi zawsze jeszcze przyjdzie czas, dlatego zaczynajmy od wewnętrznej stymulacji skóry i wsparcia jej możliwości regeneracji, czego efektem jest likwidacja zmarszczek, poprawienie kolorytu skóry oraz ujędrnienie tkanek.

Jak działają nowe zabiegi ultradźwiękowe?

W trakcie zabiegu ultradźwięki rozchodzące się przez tkankę tworzą w skórze właściwej unikalne strefy, a termiczny efekt frakcyjny pojawia się w środkowej części skóry właściwej. Kontrolowany efekt koagulacji następuje na głębokości 1,5 mm – 2 mm, a skóra zyskuje wyraźne napięcie. Struktura tkanek poddanych zabiegowi staje się gęsta, jędrna i wygląda zdecydowanie młodziej. Co ważne, nie jest to jednorazowy efekt, ponieważ proces trwa przez kolejne 12 miesięcy po zabiegu. Brak skutków ubocznych sprawia, że zabieg można traktować jako bankietowy, czyli stosowany przed wielkim wyjściem. Technologie pozwalają na lifting brwi, modelowanie owalu twarzy, likwidację podwójnego podbródka, wygładzenie i ujędrnienie skóry na twarzy i szyi, a także eliminację kurzych łapek czy zmarszczek mimicznych wokół ust. Zabieg jest maksymalnie bezpieczny i bezpośrednio po nim można wrócić do normalnych aktywności.

klinikalaperla.pl

pandamedical.co

0

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message