Prawie 150 gorących serc na Wieczorze Bułgarskim w Krakowie

Oprócz wyśmienitej kuchni, wielu słonecznych dni w roku i południowego luzu w Bułgarii pociąga mnie bałkańskie poczucie wolności i jej autentyczność. Tego ostatniego nie zabrakło na naszym wieczorze, który zgromadził prawie 150 gorących serc.

Podczas krótkiej prelekcji mówiłem o nieodkrytych i niedocenianych turystycznych perełkach tego kraju takich, jak twierdzą Asena, Wielkie Tyrnowo czy Żerawna.

Brawurowy występ zespołu “IGLIKA” poderwał do tańca niejedną stopę. Nie zabrakło bułgarskiego winka z Messembrii w Nesebyrze oraz przekąsek inspirowanych kuchnią bułgarską. Goście chętnie częstowali się materiałami promocyjnymi ufundowanymi przez Ambasadę Bułgarii oraz pachnącymi mydełkami dostarczonymi przez Soap&Friends.

Charytatywność była tutaj zaledwie dodatkiem, ale również na tym polu udało nam się osiągnąć naprawdę niezły wynik – 6200zł na rzecz fundacji “Możesz na mnie liczyć” oraz bezpłatny wyjazd grupy podopiecznych CAS “Nie dzieli nas wiek” do Rabki. Łącznie 8000zł dla słusznej sprawy! – relacjonuje przebieg wydarzenia Dawid Łasut, organizator i pomysłodawca akcji.

Dawid Łasut

Na specjalne podziękowania zasłużyli Alina Roszczyńska – agent ubezpieczeniowy, Hotel SPA Wiosna w Rabce, Soap&Friends, Erbis , Leśne SPA, szkoła języków Porto Alegre, WĘC-Twój Jubiler, oraz Tarnowska.tv. Kolejne wydarzenie już za rok.

Wyjdź z domu! Świat jest piękny.

Tekst: Dawid Łasut

Fot. Mateyski Studio – Mateusz Stąsiek

0

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message