P-series Rally pod patronatem Szczypty Luksusu

P-series Rally to cykl imprez turystyczno – sportowych, dedykowanych posiadaczom sportowych modeli Porsche, zarówno współczesnych jak i zabytkowych. W imprezie można wystartować każdym modelem kultowego już Porsche 911, a także klasycznymi modelami z rodziny Porsche Transaxle czy bardziej popularnymi Boxsterami czy Caymanami. Pierwsza edycja odbędzie się w maju, na terenach Żuław oraz Wysoczyzny Elbląskiej i Warmii, a baza rajdu ma swoją lokalizację na Wyspie Sobieszewskiej.

Nie bez powodu oficjalnym Partnerem rajdu została firma Galeon, polski producent luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Rajd rozpocznie się od odcinka nocnego, którego trasa przebiega po Gdańsku, przybliżając marynistyczne klimaty miasta. Odcinek dzienny prowadzi poprzez niezliczone atrakcje hydrotechniczne, mosty, śluzy, wzdłuż kanałów, ocierając się o Zalew Wiślany.

Dla kierowców z zacięciem rajdowym organizator przygotował próby sportowe, które odbędą się na Autodromie Pomorze w Pszczółkach.  Rajd P-series wykracza poza dotychczasowe schematy tego typu imprez organizowanych dla posiadaczy klasyków. Uczestnicy tego rajdu, będą nawigowali podczas przejazdu ponad 300 kilometrowej trasy przy pomocy aplikacji Easy Rally, narzędzia, które zastępuje papierową książkę drogową, używaną na rajdach niemalże od zawsze. To mariaż klasycznych aut i nowych technologii, które mamy w telefonach czy tabletach. Impreza, poza motoryzacyjną przygodą i niezwykle ciekawą formą turystyki, mocno przywołuje klimat morski i żeglarski.

Dopełnieniem całości wyprawy ma być możliwość obejrzenia procesu powstawania największych, luksusowych jachtów motorowych w gdańskiej siedzibie firmy Galeon oraz krótkie zwiedzanie gotowych już łodzi.

Pomysłodawcą rajdu jest Tomek Staniszewski, organizator imprez motoryzacyjnych z ponad 10 letnim stażem. Tomek organizuje m.in. najdłuższy rajd Enduro w Polsce, a przez wiele lat zajmował się off-roadem, tworząc rajdy samochodów terenowych. Sportowe, klasyczne Porsche to jego hobby.

Tomek ma już pomysł na kolejną, przyszłoroczną edycję. Ta zostanie zlokalizowana na południu polski i poprowadzi skrajnie odmiennymi trasami od płaskich terenów północnej polski. Każda z tych imprez – jak mówi organizator – musi dawać maksymalną rozkosz prowadzenia sportowego, kultowego pojazdu, każda z nich będzie odbywała się w innym miejscu, przybliżając tajemnice tych miejsc uczestnikom. 

Ze strony marki Galeon – przedsięwzięcie koordynować będzie Paulina Marwińska-Bugajny PR&Marketing Manager Galeon Yachts oraz Paweł Górski – dealer Polska.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Ilona Adamska i jej portal Szczypta Luksusu.

1+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message