O mały włos! Czyli, jak zadbać o włosy po urlopie

Jedną z pamiątek przywiezionych z wakacyjnych wyjazdów są niestety problemy z włosami – ich przesuszenie, łamliwość i rozdwajające się końcówki. Nasz ekspert, Izabela Leśniczek (https://izabellahairclinic.co.uk/ ), podpowie, jak zmienić ten stan rzeczy!Bez względu na to, czy spędziłaś urlop nad Bałtykiem czy w egzotycznym zakątku świata, nad jeziorem czy w górach, na wsi, czy w mieście, pewne jest jedno: z takiego wyjazdu przywieziesz nie tylko piękne wspomnienia, ale też niechcianą pamiątkę w postaci wysuszonych, osłabionych włosów.

 Jest wiele czynników odpowiadających za to zjawisko. Na pierwszym miejscu plasuje się tu oczywiście szkodliwe działanie promieni słonecznych, nie tylko bezpośrednio oddziałujących na pasma, ale też odbijających się od wody czy piasku. Kolejną przyczyną osłabienia włosów jest słona, morska woda, lub woda w basenie. Nie zapominajmy też o szkodliwym działaniu wiatru, który wysusza i niszczy strukturę włosa. Do tej listy można dopisać jeszcze jeden punkt: nieodpowiednią dietę (choć oczywiście nie dotyczy on wszystkich), latem bowiem częściej sięgamy po kuszące desery, albo rezygnujemy że zdrowego, zbalansowanego odżywiania na rzecz wyżywienia w ramach all inclusive.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że wczesną jesienią nasza fryzura jest trudna do okiełznania. Na szczęście są skuteczne sposoby pomagające rozwiązać problem przesuszonych, łamliwych włosów:

Izabela Leśniczek

– Lato, słońce oraz słona morska woda potrafią zrobić większą krzywdę włosom niż suszarka do włosów czy prostownica – mówi Izabela Leśniczek https://izabellahairclinic.co.uk/. – By temu zapobiec warto sięgnąć po balsam Botox Dsd de luxe do włosów z kwasem hialuronowym, jedwabiem oraz mleczkiem pszczelim. Ma on wspaniałe właściwości nawilżające oraz zabezpiecza włosy przed działaniem wysokich temperatur i utratą wilgotności.

Odpowiednie kosmetyki nawilżające pomagają „zamknąć” łuskę włosa, dzięki czemu proces zniszczenia zostaje w porę zatrzymany. Składniki odżywcze balsamów, serum czy  masek, wspierają regenerację zniszczonych pasm, które odzyskują dawny blask i znów są podatne na układanie.

Cenne składniki odżywcze zawarte w kosmetykach nie zadziałają jednak z odpowiednią siłą, jeśli nie zatroszczymy się o naszą dietę:

– Warto też zastosować suplementację bogatą w witaminy i minerały, ja polecam suplementy diety DSD de luxe zawierające wszystkie potrzebne dla zdrowia składniki odżywcze z blokerami DHT. Efekt to wzmocnione, lśniące pasma i piękne paznokcie – mówi Izabela Leśniczek.

Istotą wyeliminowania problemu jest zatem wzmocnienie struktury włosów “od wewnątrz”, dostarczając organizmowi niezbędnych składników odżywczych, w optymalnie dobranej dawce i łatwo przyswajanej  postaci.

Pielęgnacja w połączeniu z odpowiednią dietą to działanie, które z pewnością wzmocni skórę głowy i pasma u nasady. Sprawdzonym trikiem na poskromienie niesfornych końcówek jest oczywiście ich podcięcie. Taka czynność zawsze jednak powinna iść w parze z odpowiednią suplementacją i regularnym stosowaniem kosmetyków wzmacniających.

Wniosek? Przestań dzielić włos na czworo i zadbaj o to, by kondycja Twoich pasm znów zachwycała!

Joanna Bielas

1+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message