Modelowanie sylwetki. Dlaczego kochamy endermologię?

Endermologia  jest zabiegiem wysoce efektywnym i niezwykle popularnym. Może być wykorzystywana nie tylko jako niezbędna podstawa wszelkich metod wyszczuplania, ale także modelowania oraz redukcji cellulitu. Pozwala na utrzymanie organizmu w dobrej formie.

 Technologia przygotowana do  stymulacji komórkowej. Jest to marka rozpoznawana w przeszło 100 krajach na świecie. Jest postrzegana jako wiodący lider nieinwazyjnych zabiegów o charakterze odmładzającym oraz modelującym sylwetkę. Jest to naturalna, bezpieczna, nieinwazyjna i efektywna metoda pozwalająca na dbanie o zdrowie i urodę.

Jest to masaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną skóry. Technika ruchów rolek wywiera działanie odchudzające, odmładzające oraz oczyszczając i terapeutyczne. Pomaga w redukowaniu zróżnicowanych typów bólu.

Zabieg przeprowadzany jest w specjalnym, przylegającym do ciała kombinezonie,  który stanowi barierę chroniącą skórę przed nadmiernym rozciąganiem oraz stanowi izolację higieniczną. Specjalny masaż odbywa się  przy użyciu sterowanej komputerowo  głowicy.  Jest ona złożona z dwóch ruchomych i niezależnie działających rolek oraz  specjalnej komory ssącej. W czasie zabiegu, pod wpływem ciśnienia, skóra jest podnoszona, a następnie zasysana i tworzy fałd który masują rolki. Przybiera w ten sposób kształt fali. Podczas rolowania od wewnątrz i na zewnętrz, masowane są  również najgłębsze warstwy skóry a tkanki są pobudzone do regeneracji. Poziom intensywności zabiegu uzależniony jest od ustawionych parametrów, od wybranej partii ciała oraz zależny jest od subiektywnych odczuć pacjenta.

Do najważniejszych efektów zalicza się :

 • ujędrnienie oraz poprawę poziomu elastyczności skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • złagodzenie konturów twarzy,
 • redukcję cellulitu tłuszczowego,
 • wyszczuplanie oraz modelowanie sylwetki,
 • poprawę elastyczności skóry,
 • redukcję obrzęków oraz likwidację cellulitu wodnego,
 • stymulację unaczynienia oraz poprawę krążenia krwi i limfy (drenaż). Dodatkowo wspieranie wymiany międzykomórkowej oraz usuwanie  toksyn z organizmu,
 • leczenie uszkodzeń wiązadeł oraz ścięgien,
 • usuwanie bólu mięśni,
 • redukcje bólu szyjnego, pleców, czy stawu łokciowego.

          Zabieg ten pozwala  na redukcję cellulitu oraz lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, pozwala na poprawę zdrowia kobiet po mastektomii a także rekomendowany jest dla kobiet ciężarnych. Metoda ta często jest stosowana przed zabiegami oraz po zabiegach odsysania tkanki tłuszczowj. Dzięki czemu następuje wstępna redukcja tkanki tłuszczowej oraz jej zmiękczenie a po operacji skrócenie czasu rekonwalestencji poprzez drenaż i poprawę krążenia. Dodatkowo, zabieg ten stosowany jest po liposukcji celem poprawy stanu oraz wyglądu skóry i blizn (Protokół Łączony).

Najważniejsze przeciwwskazania to :

 • przepukliny,
 • naczyniaki,
 • żylaki, zapalenie żył,
 • nowotwory,
 • uszkodzenia skóry,
 • zażywanie leków przeciwkrzepliwych  krwi.

Do tego, aby zabieg był skuteczny konieczne jest przeprowadzanie zabiegów

w serii 10–20 zabiegów.  Powinien być wykonywany  dwa razy w tygodniu, przez 45 minut . Bardzo dobre wyniki, jakie dają zabiegi endermologii  można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów. W czasie trwania kuracji zalecana jest lekka gimnastyka przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego, wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie .

Efektywność tej metody została potwierdzona badaniam prowadzonymi przez najważniejsze ośrodki naukowe na świecie w tym: Uniwersytet Nowojorski, w Sienie, Uniwersytet Brukselski, Uniwersytet Vanderbilt, Instytut Kardiologiczny w Mińsku. Jest to jedyna metoda, która na terenie Stanów Zjednoczonych została potwierdzona w zakresie swojej skuteczności. Otrzymała certyfikat FDA, Amerykańskiego Urzędu ds. Lekarstw i Żywności (Sobańska, 2009).

Endermologia jest nie tylko skuteczna w walce z cellulitem, ponad to wygładza skórę rozluźnia napięte mięśnie, spłyca rozstępy oraz ujędrnia skórę i całą sylwetkę.

Efektywność zabiegu jest tym wyższa im częściej jest powtarzany. Jednocześnie, powinien być odpowiednio wcześniej skonsultowany, tak aby możliwe było ustalenie jaka seria musi zostać ustalona, dla uzyskania określonych efektów.

Endermogloia – efekty przed i po zabiegu

Centrum Kosmetologii Estetycznej 
Edyta Furowicz
u. Warszawska 27
98-400 Wieruszów
nip. 619-156-34-72

***

Edyta Furowicz

Kosmetologiem zostałam z zamiłowania. Realizując swoją pasję ukończyłam studia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, ze specjalizacją “Odnowa biologiczna z elementami dietetyki” oraz Mmenager Ośrodków Spa i Wellness”. Zajmuję się również trychologią. Jestem linergistką i szkoleniowcem. W mojej wieloletniej pracy kieruję się  holistycznym podejściem oraz kładę duży nacisk na najwyższe standardy, ucząc się i szkoląc również poza granicami kraju. Jestem osobą zawsze uśmiechniętą,  pełną optymizmu, odpowiedzialną, lubiącą wyzwania i dobrze zorganizowaną. Moja praca często związana jest z wizerunkiem. Jest dla mnie jak sztuką, która gości w duszy. Z ogromną starannością i dbałością pielęgnuję w niej harmonię. Prywatnie kocham podróże, taniec, muzykę i dobrą kuchnię.

0

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message