Moda na modelkę. Prawdziwe oblicze świata modelingu

Marzysz o byciu modelką, podbiciu światowych wybiegów i pracy z największymi projektantami? A może po prostu ciekawi cię to, jak od kulis wygląda ten świat? „Moda na modelkę. Prawdziwe oblicze świata modelingu” to wciągająca lektura, w której jeden z najbardziej znanych polskich agentów modelek Maciej Lisowski wraz z dziennikarzem Oskarem Mayą opisują modową branżę bez lukru, bez cenzury i bez ściemy.

Maciej Lisowski twierdzi, że zamiłowanie do mody wyssał z mlekiem matki. W czasach gdy branża modowa była w naszym kraju jeszcze w powijakach, rozpoczął swoją przygodę z modelingiem. Został finalistą konkursu „Twarz Roku”, otrzymał sporo propozycji pracy w Polsce i za granicą. Szybko jednak stwierdził, że nie do końca odpowiada mu bycie modelem.

Powiem szczerze, że mimo rozwijającej się kariery modeling nigdy mnie specjalnie nie kręcił. Wydawał mi się śmiertelnie nudny. Męczyło mnie wielogodzinne bezczynne siedzenie podczas sesji, plan zdjęciowy reklam znosiłem jeszcze gorzej. Zdałem sobie sprawę, że nie zostanę ani prawnikiem, ani też modelem. Zaczęło mnie za to bardzo interesować siedzenie po drugiej stronie biurka branży modelingowej. Zarządzanie tym biznesem, budowanie karier modelek. Nie miałem żadnego wzorca ani wiedzy, jak powinno się prowadzić agencję modelek. Byłem samoukiem, wszystko starałem się robić intuicyjnie. Zacząłem prowadzić oddział łódzkiej agencji w Warszawie i od początku szło mi nadspodziewanie dobrze – wspomina. Później założył agencję New Age Models, którą prowadził przez 14 lat. Modelki, które miał pod swoimi skrzydłami, osiągały międzynarodowe sukcesy, doceniane były na całym świecie, współpracowały z największymi projektantami, brały udział w kampaniach reklamowych najbardziej znanych domów mody.

W multimedialnym ebooku „Moda na modelkę. Prawdziwe oblicze świata modelingu”, wspólnie z dziennikarzem Oskarem Mayą, postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat modowej branży. Ta wirtualna książka pełna jest anegdot, zakulisowych historii, wspomnień. Te opowieści czasem szokują, czasem przerażają, a czasem bawią do łez, ale przede wszystkim – odkrywają prawdę na temat pracy modelek i tego, jak funkcjonuje ten biznes. A, jak wiadomo, ona bywa bolesna.

To jest świat pełen pozorów i obłudy – przyznaje Maciej Lisowski. – To jest naprawdę bardzo trudna branża, którą nie wszyscy są w stanie zrozumieć. Dlatego zawsze będę bronił tych wszystkich dodatków, które mają modelki – latanie biznes klasą, prywatnym jetem, spanie w najlepszych hotelach, a nawet korzystanie z limuzyny z szoferem w białych rękawiczkach. Uważam, że luksus im się absolutnie należy! Jest to dla nich jedyny moment, kiedy mogą odrobinę zwolnić. Modelka, która jest na topie i pracuje na najwyższych obrotach, miewa w tygodniu trzy sesje zdjęciowe, z czego jedną w Australii, drugą w Los Angeles, a trzecią na Sardynii. W ciągu tygodnia znajduje się w trzech strefach czasowych, a każdy z klientów oczekuje, że pojawi wypoczęta i perfekcyjnie przygotowana – podkreśla Maciej Lisowski w ebooku “Moda na modelkę. Prawdziwe oblicze świata modelingu”.

Z jednej strony „Moda na modelkę” to lektura idealna dla wszystkich osób, które ciekawe są tego, co dzieje się za kulisami fashion weeków czy sesji zdjęciowych, ale to także swego rodzaju poradnik dla dziewczyn, które chciałby spróbować swoich sił w tym fachu. Maciej Lisowski, który stoi za międzynarodowymi sukcesami wielu polskich modelek, dzieli się cennymi wskazówkami i wyjaśnia, jak naprawdę wygląda praca w tej branży i jak wielu poświęceń wymaga. Zdradza też sekrety pracy agentów modelek. Tych informacji nie znajdziecie w żadnej innej publikacji. Czy uroda to wszystko w tym zawodzie? Jak ważna jest rola rodziców? Jak zacząć swoją przygodę z modelingiem? Jak wybrać dobrą agencję? Czy można pogodzić karierę z edukacją? Jak naprawdę wyglądają castingi i co decyduje o wyborze tej, a nie innej modelki? Co dzieje się, gdy modelka przytyje? Czy zdarza się, że dziewczyny się głodzą i stosują drakońskie diety, chcąc nawiązać współpracę z największymi projektantami? Czy anoreksja i bulimia to powszechne choroby w tej branży? Jakie niebezpieczeństwa czekają na młode dziewczyny stawiające pierwsze kroki w modelingu? Czy modelki uczestniczą w mocno zakrapianych imprezach i biorą narkotyki? Ile zarabiają? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w wirtualnej książce Macieja Lisowskiego i Oskara Maya. Mało tego, autorzy zaprosili do współpracy byłe modelki: Annę Szarek i Justynę Rybaczek-Sczygieł, które opowiedziały o tym, jak z ich perspektywy wygląda ta praca. Inspirujące rozmowy z nimi dostępne są w ebooku w formie wideo wywiadów.

BIO

Maciej Lisowski – prawnik, wykładowca dziecięcy, ambasador fundacji Share The Care. W latach 2004–2018 prowadził agencję modelek New Age Models, osiągając międzynarodowe sukcesy. W krótkim czasie agencja zyskała miano jednej z najlepszych w Polsce, a specjaliści ze świata mody uważali ją za jedną z najlepszych w Europie Wschodniej. Dzisiaj przede wszystkim ojciec, samodzielnie wychowujący bliźniaczki: Madzię i Małgosię. Przez ostatnie lata zajmuje się tematyką uzależnień najmłodszych od mediów społecznościowych i cyberprzemocą. Od kilku lat udziela się na Instagramie na koncie @matataojciec. Pod szyldem MaTata prowadzi także warsztaty edukacyjne dla dzieci ze szkół w całej Polsce. O jego metodach wychowawczych, a przede wszystkim – podkreślanym przez niego pozytywnym wpływie rozmowy i aktywnego uczestniczenia w życiu dzieci na ich rozwój pisały miedzy innymi „Vogue”, „Mamo To Ja”, „Elle Man”, Onet i Wirtualna Polska.

Maciej Lisowski

Oskar Maya – dziennikarz pracujący w redakcjach takich jak „Rzeczpospolita”, „Ozon” „Super Express”, „Fakt”, „NaTemat.pl”, „Party”. Specjalizuje się w tematyce zagranicznej, społecznej oraz show-biznesowej. Uczestnik misji humanitarnych ONZ w Afryce. Współautor bestsellerowej książki „Inna miłość szejka”.

Ebook do nabycia na: https://how2.shop/produkt/moda-na-modelke-prawdziwe-oblicze-swiata-modelingu/

0

Udostępnij:

Polecane artykuły

Siedzący tryb życia sprzyja garbieniu się

Na dolegliwości związane z kręgosłupem cierpi nawet 85 proc. populacji. Z wyników badania stanu zdrowia Polaków przeprowadzonych przez GUS wynika, że choroby kręgosłupa stanowią drugą co do

Send Us A Message