Mariola Sokołowska: Wdzięczność, pasja i biznes!

Nie czuję, żebym miała jakąkolwiek konkurencję. Moje doświadczenie jest dowodem na to, że porównywanie się do innych ściąga niesamowicie w dół, niszczy nasze wewnętrzne poczucie wartości. Każdy jest wyjątkowy i każdy ma w sobie coś niezwykłego. Niestety, nikt nas nie uczy miłości do siebie i przez to nie potrafimy dostrzec naszego prawdziwego potencjału. – mówi Mariola Sokołowska, trener wdzięczności.

Czym się zajmujesz na co dzień? Jaka jest Twoja filozofia prowadzenia biznesu?

Jestem trenerem wdzięczności i liderem społeczności – Anioły Sukcesu. Moją główną misją życiową jest tworzenie społeczeństwa ludzi wolnych od zawiści, zazdrości i oceniania, gdzie podstawą jest wzajemne wsparcie, inspiracja oraz docenianie siebie i drugiego człowieka. Chcę pomóc innym kobietom odkryć swój potencjał, uwierzyć w siebie i otworzyć się na magię życia.

Na czym polega wyjątkowość Twojego biznesu? Czym się wyróżniasz na tle konkurencji?

Myślę, że mój styl życia – czyli wdzięczność – a także to, że bardzo mocno słucham głosu swojego serca i odrzucam wszelkie schematy. Nie czuję, żebym miała jakąkolwiek konkurencję. Moje doświadczenie jest dowodem na to, że porównywanie się do innych ściąga niesamowicie w dół, niszczy nasze wewnętrzne poczucie wartości. Każdy jest wyjątkowy i każdy ma w sobie coś niezwykłego. Niestety, nikt nas nie uczy miłości do siebie i przez to nie potrafimy dostrzec naszego prawdziwego potencjału.

Czy pasja może być sposobem na biznes?

Oczywiście! Uważam, że prowadzenie biznesu bez pasji nie ma sensu, nie przynosi satysfakcji i radości. Sama przez pięć lat prowadziłam hurtownię środków czystości i wiem, co to znaczy wypalenie oraz zmęczenie organizmu. Pomimo wszystko jestem ogromnie wdzięczna za to doświadczenie, bo wiele się dzięki niemu nauczyłam i zrozumiałam, jak ważna jest pasja i miłość do własnego biznesu.

Czy Twoja działalność biznesowa powstała z pasji, czy raczej z chłodnej kalkulacji?

Pomysł na moją działalność przyszedł niespodziewanie. Kiedy po poważnym kryzysie doświadczyłam w moim życiu tak zwanego cudu magii wdzięczności, nagle pojawiło się w głowie zdanie: „Przecież zawsze chciałam robić coś na wielką skalę i pomagać innym wzrastać, to jest przecież to!” – i tak zostałam trenerem wdzięczności. Mój drugi pomysł na biznes narodził się podczas pandemii. Nie mogłam prowadzić warsztatów stacjonarnych, a sesje jeden na jeden zaczęły mnie męczyć, poczułam, że najwyższy czas wykorzystać mój potencjał i talent przywódczy. I tak zostałam liderem cudownej społeczności – Anioły Sukcesu. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie osób, które potrzebują zmian oraz rozwoju w swoim życiu, a także chcą nauczyć się zarabiać w zgodzie ze sobą. Dziś, po dziesięciu miesiącach współpracy, czuję się spełnioną kobietą. To, co robię, sprawia mi ogromną satysfakcję i radość.

Czym dla Ciebie jest pasja? Masz jej własną, prywatną definicję?

Pasja jest dla mnie paliwem, energią, która napędza mnie do działania. Dzięki pasji chce mi się wstawać, pracować – zarażać innych mocą i siłą wdzięczności.

Czy biznes bez pasji ma szansę na sukces?

Moim zdaniem – nie. Biznes bez pasji prędzej czy później upadnie. W biznesie potrzebna jest dobra energia, kreatywność, ciągła chęć działania. Bez pasji trudno to z siebie wykrzesać. Pasja daje poczucie ekscytacji i lekkości, dzięki niej mamy siły, aby realizować nasze wizje i misje życiowe.

Co daje Ci poczucie spełnienia i sprawia, że chce Ci się żyć, działać, pracować?

Ludzie i ich przemiany. Codziennie obserwuję rozwój kobiet, widzę jak Anioły Sukcesu z mojego zespołu pięknie wzrastają, rozkwitają i nabierają pewności siebie, doświadczam wtedy cudownego wzruszenia, radości i niesamowitej dumy. To wszystko sprawia, że chce mi się coraz bardziej i jeszcze więcej!

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Wolność, rozwój, rodzina, a w ostatnim czasie również zdrowie.

Co jest największą siłą kobiet, nie tylko w biznesie?

Nasza wewnętrzna moc, czyli intuicja. Mamy niesamowitą intuicję, ale niestety często jej nie słuchamy.

Wiara w to, co się robi, ciężka praca, pokora, kreatywność – to dobry przepis na sukces. Jaka jest Twoja definicja sukcesu?

Sukces według mnie to wytrwała realizacja wartościowego celu oraz bycie sobą. Bardzo często chcemy coś osiągnąć, gonimy za czymś, a kiedy w końcu to realizujemy, nie czujemy w pełni szczęścia i satysfakcji. Dlaczego tak się dzieje? Często realizujemy nie swoje cele i marzenia i to jest główną przyczyną pustki, jaką czujemy. Nie zadajemy sobie pytania: Czego tak naprawdę chcę? Najważniejsze w osiąganiu sukcesów jest bycie sobą. Dopiero kiedy robisz coś w zgodzie ze sobą, odczuwasz prawdziwe szczęście i spełnienie.

Wolność wyboru nie ma ceny. Jak rozumiesz wolność w biznesie?

Wolność w biznesie sprawia, że mogę działać kiedy chcę, z kim chcę i w taki sposób, jaki mi najbardziej odpowiada.

Wierzysz w kobiecą intuicję? Kierujesz się nią przy podejmowania kluczowych decyzji biznesowych?

 Tak, wierzę w nią i często jej słucham zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Życiowe motto. Złota myśl, którą chciałabyś przekazać Czytelniczkom.

Mam ich kilka:

ZAUFAJ SOBIE I WEŹ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE ŻYCIE.

OTWÓRZ SWOJE SERCE I POCZUJ MAGIĘ ŻYCIA.

BĄDŹ SOBĄ – TO NAJLEPSZA DROGA DO TWOJEGO SUKCESU.

ZAPROŚ WDZIĘCZNOŚĆ DO SWOJEGO ŻYCIA, A WSZYSTKO SIĘ ZMIENI NA LEPSZE.

Rozmawiała: Ilona Adamska

MARIOLA SOKOŁOWSKA

Trener wdzięczności, certyfikowany coach, mówca motywacyjny oraz członek organizacji John Maxwell Team Poland. Autorka książki Droga serca do ludzi oraz kursu online – Kraina Wdzięczności. Liderka oraz założycielka społeczności Anioły Sukcesu. Jej główną misją życiową jest tworzenie społeczeństwa wolnego od zawiści, zazdrości i oceniania, gdzie panuje wzajemny szacunek, miłość, życzliwość oraz docenianie siebie i drugiego człowieka. O tym, jak odmienić jakość swojego życia dzięki magii wdzięczności, można się dowiedzieć na jej warsztatach – Zasługujesz na szczęście oraz Zakochaj się we wdzięczności.

1+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message