„Luxury Splash of Art” – inspiruje! Dowiedz się więcej!

Każdego dnia możesz odkrywać swoje artystyczne pasje i znaleźć dla siebie obszar, który nada twemu życiu więcej barw i emocji, wszystko to dzięki wyjątkowemu magazynowi artystycznemu i lifestylowemu – “Luxury Splash od Art”.

Od niepamiętnych czasów człowiek poszukiwał kontaktu ze sztuką – nie tylko jako twórca, ale też jako odbiorca przejawów działalności artystycznej. Obie postawy umożliwiają zaspokojenie niezliczonych pokładów emocji i przybliżają nas do uczucia życiowego spełnienia. Dla współczesnego twórcy i odbiorcy rolę sztuki w codziennym życiu uświadomiła zwłaszcza pandemia, okres izolacji i konieczności z rezygnacji z dotychczasowych pasji, środków wyrazu, kontaktu z publicznością, wymiany myśli, energii, poglądów. Dlatego też obecnie wielu artystów poszukuje nowych możliwości zaprezentowania swych działań, co wcale nie jest łatwe, zwłaszcza w przypadku osób, które nie chcą zamykać rezultatów swej twórczości w hermetycznych ramach określonych etykietką: rzeźba, malarstwo czy grafika. Z kolei ludzie, którzy chcą obcować z kulturą, coraz częściej szukają w niej inspiracji, czegoś, co ubarwi ich świat, nie przywiązując się jednocześnie do konkretnej formy czy dziedziny.

Na szczęście pojawił się magazyn “Luxury Splash od Art” – miejsce umożliwiające spotkanie zarówno niebanalnych twórców, jak i odbiorców, którzy od sztuki oczekują czegoś więcej niż podążania raz wytyczonymi szlakami. Jaka idea towarzyszyła powołaniu do życia magazynu?

– Idea magazynu zrodziła się na początku 2020 roku, w lutym 2021 roku światło dzienne ujrzało czwarte obszerne wydanie. Magazyn przyciąga uwagę świata mody, artystów, twórców trendów i profesjonalistów – od Berlina po Buenos Aires. “Luxury Splash of Art” to dwumiesięcznik, najnowocześniejsze medium wpływające na różne grupy demograficzne. Z każdym nowym wydaniem buduje swoją publiczność. W ciągu niespełna sześciu miesięcy od pierwszego wydania magazyn przyciągnął uwagę ponad dwustu tysięcy użytkowników. Nasze przewodnie hasło: “Jesteśmy kreacją i kreatorem jednocześnie” – wyjaśnia pomysłodawczyni projektu, artystka mieszkająca w Londynie, Kamila Krzyżaniak.

“Luxury Splash od Art” nie jest jednym z wielu czasopism skupiających hermetyczny krąg wzajemnie recenzujących swe prace artystów. Zamiast tego, magazyn pod redakcją Kamili Krzyżaniak zrzesza ludzi wielu profesji, niekoniecznie kojarzonych wyłącznie ze sztuką. Znajdziemy tu zatem bogato ilustrowane artykuły dotyczące grafiki, malarstwa czy rzeźby, ale też prezentacje wytworów działalności twórców wyjątkowej biżuterii, sztuki użytkowej, a także relacje z podróży niemających nic wspólnego z masową turystyką w miejsca wypromowane przez celebrytów.

Jednym słowem, “Luxury Splash od Art” prezentuje szeroko pojętą kulturę, gdzie sztuka nie przemawia do widza niezrozumiałym językiem i nie stawia mu sztucznych ograniczeń poznawczych. Na czytelnika czekają tu napisane z polotem i bez sztucznego zadęcia teksty, poruszające reportaże, inspirujące wywiady i relacje, okraszone pięknymi zdjęciami i oprawą graficzną na najwyższym poziomie.

“Luxury Splash od Art” przybliża świat szeroko pojętej sztuki i sprawia, że przestaje ona być abstrakcyjną formą, z którą obcować możemy jedynie wówczas, gdy odwiedzimy jedną z jej świątyni: galerię czy muzeum. Dzięki “Luxury Splash od Art”, sztuka schodzi z piedestału, ale nie po to, by nabrać proletariackiego charakteru i zmieszać się że zwyczajnością i szarzyzną, lecz właśnie po to, by ubarwić naszą rzeczywistość.

Wniosek? Sztuka zaznacza swą obecność w wielu przejawach naszego życia, by jej doświadczyć wystarczy mieć odwagę podążać nowymi, niezwykle inspirującymi szlakami. Takimi, jakie wytycza magazyn “Luxury Splash od Art”!

Magazyn poleca Europejski Klub Kobiet Biznesu.

4+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message