Lans, „parcie na szkło”? O co chodzi w przynależności do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu?

Jak słyszę takie opinie to nie wiem czy śmiać się z ludzkiej głupoty czy płakać nad osobami wyrażającymi takie zdanie?

          Ale może zacznijmy od początku. A początek to Ilona Adamska – przedsiębiorcza kobieta z Sanoka, którą życiowe ścieżki zaprowadziły do Warszawy. 15 lat temu otworzyła swoją działalność gospodarczą pod nazwą Agencja Wydawniczo-Promocyjna I.D.MEDIA. Jak każdy w tej branży – musiała przecierać swoje ścieżki. Mieć pomysł na siebie. Mieć tyle siły i samozaparcia, żeby w stolicy wybić się ze swoimi usługami – takich jest przecież wiele. W Sanoku byłaby jedyną – tu w stolicy jest jedną z wielu.

          Jednakże to co mnie do niej przyciągnęło to oryginalność pomysłów. Żywiołowość. Wielozadaniowość. No i przede wszystkim „flow” – nadawanie na tych samych falach. Odbieranie pomysłów przeradzanych w projekty Ilony jako szansy na pokazanie siebie – jako specjalisty, jako profesjonalisty, jako eksperta.

          Jaki zatem „lans”? Pytam, bo tak uważają co poniektóre Panie patrzące na nas z boku (a nawet i niektóre Członkinie Klubu, które mniej odważniej korzystają z tego, co oferuje Klub).

Jeśli przychodzę do osoby, która pozwala mi na możliwości wyboru w różnorodnych projektach i potem zabieranie głosu w ważnych sprawach to jaki to „lans”? Lepszego źródła budowania PR-u i marki jak do tej pory nie spotkałam.

          Od dnia powstania Klubu a nawet wcześniej brałam udział w wielu projektach wydawniczych pod redakcją Ilony Adamskiej, która właśnie dzięki swoim kontaktom i wiedzy, jak wydać książkę i jak ją wypromować – robi to a ja staję się znana w całym kraju. W każdym artykule czy wpisie w książce jest „stopka”, gdzie piszę czym się zajmuję, gdzie mnie można znaleźć. Wyrażam też swoja opinię, zdanie na dany temat.

          W ten sposób pokazuję co myślę, kim jestem, jakie mam zawodowe kompetencje a ludzie dzięki tym projektom mogą się o mnie dowiedzieć. Jak dziś inaczej znaleźć dobrego specjalistę, jeśli nie właśnie w ten sposób? Dzięki Klubowi, do którego przystąpiłam ponad rok temu stałam się osoba rozpoznawalną. Ludzie wiedzą kto to Magdalena Nowak, wiedzą, że mam „cięty język” i że wbrew całemu światu walczę o tematy trudne, ciężkie i wygrywam! Po to, żeby później móc pomóc innym.

          Do tej pory w tych kilku książkach, w tych licznych artykułach i wywiadach przeprowadzanych m.in. z Telewizją ATV sp. z o.o. w Warszawie – często można było usłyszeć mnie na żywo jak też i przeczytać co mam do powiedzenia w różnych kwestiach. Panowie nie tylko są na wielu naszych spotkaniach, ale także na galach jakie również Ilona Adamska organizuje. Nagrywaliśmy panele dyskusyjne gdzie każda z nas mogła wziąć udział w rozmowach na dany temat i to zostało uwiecznione.

          Dzięki tym występom przed kamerami coraz odważniej przed nimi staję (bo szczerze to mnie peszą). Dzięki Teamsom, z którymi obyłam się przez dwa lata podczas „zamknięcia” stałam się prowadząca spotkania innego Klubu – MBA Business Club WSFiZ w którym jestem Wiceprzewodniczącą. Coraz śmielej pozuję do zdjęć, miałam nawet warsztaty pozowania, które prowadziła Ilona.

          Czy to wszystko co wyżej napisałam to jest „lans”? Chyba tylko ktoś kto postradał rozum może to tak nazywać. Ja jestem wdzięczna za każde spotkanie, bo każde coś mi daje. Nowe kontakty, nowe projekty, nowe biznesy. Jak ktoś nie umiał z tego skorzystać to by przynajmniej kolokwialnie rzecz ujmując „nie srał na innych”, którzy widzą w tym sens i cel działania.

          „Parcie na szkło” – kiedy to tak naprawdę dzięki chłopakom z telewizji ATV Telewizja sp. z o.o. w Warszawie uczę się obycia z kamerą i aparatem. Przełamuję swoje lęki, o to czy np. dobrze wypadnę. Zaczynam coraz częściej, odważniej. Już nie trzęsą się ręce, już pytana „ad hoc” odpowiadam z marszu. A że zawsze jestem sobą i zawsze prawdziwa to tym bardziej nie mam problemu z wywiadami – za co jestem chłopakom niezmiernie wdzięczna.

          Rozumiem, że są osoby, którym „w oczy kole”, że ktoś osiąga sukcesy. Że ktoś chce się tymi sukcesami – małymi czy dużymi pochwalić innym. Pokazać, że można, że „da się” bo sam przeszedł długą i ciężką drogę by te sukcesy osiągnąć. Są tacy, co tylko gadać umieją i narzekać i nigdy nic poza to nie zrobią. „Obrobią dupę za plecami” bo sami niczego nie mogą wymyśleć albo wręcz zerżną cudze pomysły.

Magdalena Nowak podczas październikowego spotkania EKKB

         

Ja jednakże już dziś wiem, że to jak pokazuję to co osiągam – zmotywowało wiele osób do działania. To, że jestem na wywiadach, w artykułach, książkach – zbudowało moją pozycję i buduje ją nadal. To, że mam grono osób, które cenią moje kompetencje, moją wiarygodność i wręcz czasem zwracają mi uwagę na to, kto „usiłuje” się na moich plecach przykleić. To wszystko to efekt długoletniej pracy, współpracy z właściwymi osobami i przede wszystkim jednego – tego, że nie boje się być sobą. Nie boję się mieć swojego zdania. Jak to w memie było „Jak mnie coś wkurwia to mówię, że wkurwia a nie że duch mój na rozżarzone węgle dupą usiadł”.

          Zatem zanim wyrazisz swoją „rozgoryczoną” opinię o tym, że to „lans”, czy „parcie na szkło” to wiedz, że ja buduję właśnie swoją markę. Staję się rozpoznawalną, autentyczną Magdaleną Nowak. Członkinią Klubów, które dają wartości. Ta praca nad sobą z ludźmi wokół powoduje, że to, czym się zajmuję, staje się widzialne dla ludzi. To, że walczę i mam przetarte ścieżki sprawia, że ludzie do mnie przyjdą po pomoc. Każdy, kto zechce mnie sprawdzić, zobaczy i usłyszy, bo materiału jest coraz więcej.

          A Ty jak nie masz chęci mnie dogonić czy dogonić innych to przynajmniej nie mów głupot bo ośmieszasz tylko siebie. Są tacy, którzy choć trochę chcą i potem słyszę, że stałam się dla nich inspiracją, wzorem. Że jak popatrzyli na mnie, zadzwonili do mnie i mnie zapytali to ich zmotywowałam jeszcze bardziej. A mnie to uskrzydla i frunę jeszcze dalej – bo to są dla mnie wartości.

Mnie uczono „o konkurencji mówi się dobrze, albo wcale”.

A Ciebie?

ps. Europejski Klub Kobiet Biznesu to miejsce, które niesie ogromną wartość. Jeśli w pełni korzystasz z tego, co Ilona Adamska oferuje swoim członkiniom. Sam fakt, że napisały o nas “Wysokie Obcasy” świadczy o tym, że misja, która przyświeca naszej organizacji warta jest tego, by o niej głośno mówić. Jeśli mylisz “lans” z budowaniem marki i wizerunku – to Twój problem! Dlatego ty jesteś w tym miejscu w którym jesteś, a ja idę dalej.

Pozdrawiam

Magdalena Nowak, dumna Członkini EKKB

                                                          

2+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message