Książka “Where is my panda? I wonder…”. Musisz ją mieć!

Książka “Where is my panda? I wonder…” to druga publikacja Pauliny Tarachowicz promująca językową edukację wśród dzieci. Jest ona owocem 6 lat działalności autorki w ramach tworzenia marki Bilikid.pl oraz kilkunastu lat doświadczeń w pracy nauczyciela dzieci. To spełnienie zawodowych oraz prywatnych marzeń autorki. Publikacja ta ma jednak drugą, smutną historię.

Jej odręczny szkic powstał we wrześniu 2021 roku, w warszawskim szpitalu dziecięcym, na oddziale onkologii, gdzie autorka dniami i nocami czuwała nad swoim chorym na raka synkiem Michałkiem. Pasja do wykonywanego zawodu oraz pokłady kreatywności pomogły jej przetrwać najcięższe chwile choroby dziecka. Spędzając całe tygodnie na oddziale onkologii dziecięcej przepełnionym smutkiem i szarą monotonią leczenia szpitalnego zapragnęła dodać koloru i radości do codziennego życia dzieci. Jej synek uwielbiał pandy, a cała ich kolekcja zawsze jeździła z Nim do szpitala. Paulina zaczęła tworzyć rymowaną książkę dla dzieci o przygodach małej pandy, która nie tylko pomaga dzieciom przyswajać język angielski, ale także bawi i cieszy małych i dużych czytelników.

Bohaterem książki jest Panda Bear Mikey Spiky Hair- miś panda, który chowa się za różnymi częściami ciała dziecka. Jego poszukiwania w czasie aktywnego czytania książki sprzyjają nauce języka przez ruch i zabawę. Książka została zaplanowana w taki sposób, by bawić dzieci i budować pozytywne skojarzenia z językiem angielskim oraz zbliżać rodziców i dzieci za pomocą wspólnego czytania i zabaw językowych. Kolory ilustracji zostały celowo dobrane tak, żeby książka była odpowiednia dla najmłodszych dzieci, a tekst, czcionka i rymy zachęcają starsze dzieci do podejmowania prób samodzielnego czytania. Oprócz historii poszukiwania pandy w książce znajdziemy ilustrowany słownik, zadania oraz aktywności utrwalające jej treść i ćwiczące słownictwo.

Michaś chorował 4 miesiące. Miał nowotwór mózgu o najwyższym stopniu złośliwości. Odszedł 2 października 2021 roku, w ramionach swoich rodziców otoczony miłością…

Ta książka jest swego rodzaju pomnikiem dla niego. Panda, to jego alter ego, które zostało stworzone, aby ocalić jego krótkie życie od zapomnienia.

Zakup książki oraz innych produktów stworzonych przez Paulinę Tarachowicz wspiera działania Fundacji Panda Team im. Michałka Tarachowicza.

Książka dostępna na stronie https://bilikid.pl/sklep/

Informacje o książce “Where is my panda? I wonder…”

Autor: Paulina Tarachowicz
Ilustracje i skład: Sylwester Łyżwiński

Specjalne podziękowania dla: Jo Stephenson, Benjamin Wharton, Katarzyna Davies

Fotografie: Marzena Matkowska, Filip Tarachowicz

ISBN: 978-83-961071-3-8

Druk: Betmor Sp. z o.o., ul. Chlebowa 16, 61-003 Poznań

Wydawca: Bilikid, os. Bolesława Śmiałego 38/26, 60-682 Poznań

kontakt: kontakt@bilikid.pl, tel. +48 786 104 080

www.bilikid.pl

0

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message