Katarzyna Lubina: Nic nie dzieje się bez przyczyny

– Każdego dnia czuję się spełniona. Patrzę w lustro i wiem, że to, kim jestem, to, co robię, jak się tym dzielę – pomaga innym ludziom walczyć o siebie, walczyć o swoje marzenia, plany i cele. Radość wypełnia moje serce, ponieważ codziennie przekonuję się, że potrafię zasiać ziarenko nadziei w sercach innych ludzi. – mówi Katarzyna Lubina, Ślązaczka, która od ponad dwudziestu lat mieszka w Niemczech. Od wielu lat walczyła z nadwagą i alkoholizmem. Mówca motywacyjny i life coach, założycielka bloga Walczę O Siebie.

Czym się zajmujesz na co dzień? Jaka jest Twoja filozofia prowadzenia biznesu?

Na co dzień jestem kobietą zwyczajnie niezwykłą, matką i żoną, właścicielką firmy Impuls & Motivation by Kasia Lubina oraz telewizji internetowej – Lubinka TV. Filozofią mojej działalności biznesowej jest naturalność i autentyczność, a także impulsywność i brak doskonałości. Niosę nadzieję i motywuję tysiące osób, niezależnie od ich sytuacji życiowej.

Na czym polega wyjątkowość Twojego biznesu? Czym się wyróżniasz na tle konkurencji?

Myślę, że moja największa siła tkwi w prostocie i spontaniczności. Poza tym wierzę w siebie i w ludzi.

Czy pasja może być sposobem na biznes?

Uważam, że tak. Sama jestem tego najlepszym przykładem – mój biznes powstał dzięki mojej pasji.

Czy Twoja działalność biznesowa powstała z pasji, czy raczej z chłodnej kalkulacji?

Tak naprawdę nigdy nie myślałam o własnej działalności i tworzeniu biznesu w tej branży. Wyciągając wnioski z lekcji, jakie dało mi życie, i biorąc sprawy w swoje ręce, pewnego dnia powiedziałam sobie: „Idź za głosem serca, rób to, co kochasz, walcz o swoje marzenia, idź naprzód i nigdy się nie poddawaj”. Wyruszyłam więc w tę podróż i dziękuję za każdy jej dzień.

Czym dla Ciebie jest pasja? Masz jej własną, prywatną definicję?

Pasja to życie. To robienie tego, co się kocha. Radość z planowania każdego dnia, szczęście móc być tu i teraz. To radość, która towarzyszy mi każdego ranka.

Czy biznes bez pasji ma szansę na sukces?

Uważam, że tak, ale czy pieniądze są w życiu najważniejsze? Czy luksus, wysokie standardy, prestiż to właśnie to, co daje nam spełnienie? Nie sądzę, choć rozumiem, że każdy człowiek żyje według własnych wartości.

Co daje Ci poczucie spełnienia i sprawia, że chce Ci się żyć, działać, pracować?

Każdego dnia czuję się spełniona. Patrzę w lustro i wiem, że to, kim jestem, to, co robię, jak się tym dzielę – pomaga innym ludziom walczyć o siebie, walczyć o swoje marzenia, plany i cele. Radość wypełnia moje serce, ponieważ codziennie przekonuję się, że potrafię zasiać ziarenko nadziei w sercach innych ludzi.

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Będą wśród nich: wiara w siebie i w ludzi, nadzieja na to, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, miłość do siebie, do ludzi, do świata oraz wdzięczność – za to, że jestem.

Co jest największą siłą kobiet, nie tylko w biznesie?

Myślę, że intuicja, którą posiadamy, a której nie zawsze chcemy słuchać. Ona jest naszą najlepszą doradczynią. Intuicja, czyli nasze szczere i prawdziwe „ja”.

Wiara w to, co się robi, ciężka praca, pokora, kreatywność – to dobry przepis na sukces. Jaka jest Twoja definicja sukcesu?

Autentyczność i lojalność w stosunku do samej siebie. Zdrowa samokrytyka i umiejętność nagradzania siebie za odniesione sukcesy. Kiedy ja będę zadowolona, zadowoleni będą również ludzie, którymi się otaczam.

Wierzysz w kobiecą intuicję? Kierujesz się nią przy podejmowania kluczowych decyzji biznesowych?

 Intuicja jest moim najlepszym doradcą zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Bez niej nigdzie się nie ruszam.

Życiowe motto? Złota myśl, którą chciałabyś przekazać Czytelniczkom…

PAMIĘTAJ O TYM, ŻE JEDYNĄ PRAWDZIWĄ PORAŻKĄ JEST NIE SPRÓBOWAĆ. KAŻDEGO DNIA MASZ SZANSĘ NA ZMIANĘ SWOJEGO ŻYCIA.

Rozmawiała: Ilona Adamska

Wywiad pochodzi z książki “Lwice Biznesu. Kobiety sukcesu o pasji w biznesie”. Książka do nabycia na www.ikmag.pl/sklep

KATARZYNA LUBINA

Kobieta zwyczajnie niezwykła. Ślązaczka, która od ponad dwudziestu lat mieszka w Niemczech. Od wielu lat walczyła z nadwagą, z czasem doszedł do tego również alkoholizm. Jest mówcą motywacyjnym i life coachem oraz założycielką bloga Walczę O Siebie, gdzie od dwóch lat prowadzi cykl programów #KlachyuKachy. Od niespełna sześciu miesięcy jest również właścicielką internetowej telewizji dla kobiet – LubinkaTV, którą tworzy razem z innymi kobietami. Zawalczyła o siebie i podbiła serca Polek na całym świecie. Odbiła się od dna i motywuje kobiety do walki o siebie i swoje marzenia – walki w każdej dziedzinie życia. Jej motto: „Nie jesteś więźniem swojej przeszłości, to była lekcja, a nie dożywocie”.

13+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Trendy w medycynie estetycznej

Jak starzeć się mądrze? Zmarszczki i wiotczejąca skóra przypominają nam niezmiennie o przemijającym czasie. Można ten proces zaakceptować, walczyć z utratą młodości na wszelkie możliwe

Teatralny Baby Shower na Bemowie

25 maja w Warszawie odbyła się oficjalna, medialna premiera, nowego spektaklu, z gwiazdami, tytuł: „BABY SHOWER”. Wyprodukowany przez Katarzynę Piątosa-Kuśmierczyk- Teatr Kultura. Premierę poprowadziła Agnieszka

Send Us A Message