Wraz z nadejściem jesieni, przychodzi czas na odbudowę i regenerację skóry. To idealny moment, by zadbać o jej kondycję i zainteresować się tematem zabiegów laserowych. Ze względu na to, że w sezonie jesienno-zimowym ekspozycja na promienie UV jest o wiele krótsza, niż w pozostałe pory roku, jest to dobry czas na wykonywanie tych zabiegów.
Zabiegi laserowe cieszą się rosnącą popularnością – nie bez powodu. Są niezwykle wszechstronne i pozwalają skutecznie radzić sobie z wieloma problemami skórnymi, takimi jak przebarwienia, rumień, popękane naczynka, blizny, nierówności skórne oraz zmarszczki. Dodatkowo, za pomocą zabiegów laserowych można modelować owal twarzy, przeciwdziałać procesom starzenia, pozbywać się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz usuwać zbędne owłosienie. Laser znalazł również zastosowanie w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej, szczególnie przy takich zabiegach jak: laserowym usuwaniu nadżerki, w kosmetyce warg sromowych oraz przy leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Mało osób wie, że laser jest również skutecznym narzędziem w leczeniu chrapania. Seria zaledwie czterech zabiegów może znacznie poprawić jakość snu.
Laseroterapia – na czym polega i kiedy stosować?
Laseroterapia to metoda terapeutyczna, która polega na emitowaniu wiązki światła, o określonej mocy i długości na konkretną część ciała, przez określony czas. Istnieją trzy rodzaje laserów używanych w terapii: niskoenergetyczny, średnioenergetyczny oraz wysokoenergetyczny. Każdy z nich ma swoje zastosowanie, przy czym najbardziej zaawansowany, wysokoenergetyczny laser, stosuje się w chirurgii, medycynie estetycznej oraz w leczeniu schorzeń skórnych.
Dlaczego laser jest skuteczny?
Skuteczność zabiegów laserowych opiera się na tym, że wiązka lasera działa punktowo, koncentrując się na konkretnym problemie, bez naruszania tkanek znajdujących się w okolicy. Zabieg polega na celowym uszkodzeniu tkanek, co stymuluje ich naturalną regenerację oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy jakości skóry. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza się konsultację z pacjentem, w celu określenia ewentualnych przeciwwskazań. Ważne jest również to, że zabiegi laserowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla jednej płci – są dostępne dla kobiet i mężczyzn.
Czy zabieg jest bolesny?
Każdy z nas posiada odmienny próg bólu. W związku z tym, zabieg dla niektórych pacjentów jest całkowicie bezbolesny, a dla innych może towarzyszyć jedynie lekkie ciepło lub dyskomfort.
W klinice medycyny estetycznej Drzazga Clinic, w której wykonywane są zabiegi laserowe, wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, które są wyposażone w zaawansowane systemy chłodzenia. Zmniejsza to poczucie dyskomfortu, a większość zabiegów laserowych jest wykonywana bez konieczności stosowania znieczulenia.
Ilość zabiegów
Aby osiągnąć pożądane efekty, zabiegi laserowe zazwyczaj wykonywane są w serii, w odstępach czasowych dostosowanych do konkretnego problemu skórnego. Przykładowo, zabiegi depilacji laserowej zaleca się wykonywać co miesiąc, podczas gdy przerwy między zabiegami w leczeniu chrapania mogą się wydłużać w miarę postępu terapii. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co ile zabieg laserowy powinien być powtarzany, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb pacjenta.
Jesień to doskonały moment, aby zainwestować w siebie i zadbać o piękną, zdrową skórę. Skorzystaj z doświadczenia i nowoczesnych technologii dostępnych w Drzazga Clinic i poczuj różnicę już po pierwszych zabiegach.
Więcej informacji na: https://drzazgaclinic.pl/