Jak zdrowo spać? Podpowiada marka Wendre

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to doskonały czas, by poprzez dobór przemyślanego prezentu pokazać drugiej osobie, jak bardzo nam na niej zależy. To okres w roku, kiedy szczególnie nie powinniśmy zapominać o swoim zdrowiu i zdrowiu najbliższych. Sen wspomaga odporność i regenerację naszego organizmu, zatem w jaki sposób możemy o niego zadbać by był dla nas jakościowy?

Na zdrowy sen

Kołdrę powinniśmy wymieniać raz na 2-3 lata, natomiast poduszkę raz na 1-2 lata, a to ze względu na komfort, jak i higienę. Niewiele osób o tym wie, ale w łóżku spędzamy blisko 3 tysiące godzin rocznie! Dlatego należy zadbać o to, by produkty, które nam wtedy towarzyszą i mają tak intensywny kontakt z naszym ciałem, były odpowiedniej jakości. Warto więc pomyśleć o wysokiej jakości kołdrze i poduszce. Pamiętajmy, że te tekstylia również należy prać, co najmniej dwa razy w roku. Przy minusowych temperaturach można również je wietrzyć, wtedy zminimalizujemy ilość roztoczy. Produkty marki Wendre zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.

Moc energii zimową porą

Eksperci zgodnie twierdzą, że temperatura w sypialni wpływa na jakość i długość naszego snu. Nie powinna być wyższa niż 20 stopni. Skandynawowie w swoich sypialniach często ograniczają do minimum ogrzewanie, wierzą, że spanie w niskiej temperaturze oznacza dłuższy i głębszy sen oraz stawiają na dostęp świeżego powietrza.

Warto zatem sprawdzić jaka temperatura jest w pokojach Twoich najbliższych, ponieważ za wysoka nie sprzyja odpoczynkowi a sprawia, że organizm zużywa więcej energii by się do niej przystosować. Skutkiem tego jest męczący sen a nie sen regenerujący. Lepiej dla organizmu by w sypialni było chłodniej niż za ciepło, zatem gdy za oknem mróz dobrze jest zaopatrzyć się w kołdrę zimową. Warto pamiętać, że odpowiednia pomoże utrzymać stałą temperaturę i nasze ciało nie będzie się pocić. Produkty z linii Gotland mają odpowiednie parametry, aby spełnić oczekiwania każdego zmarzlucha. Kołdra z linii Gotland wypełniona jest recyklowanymi włóknami HCS i to aż o 30% więcej od kołder całorocznych. Gęste pikowanie utrzymuje je w miejscu i gwarantuje trwałość. Jest sprężysta i puszysta o gramaturze 400g/m2. Kołdry są przyjazne dla alergików a dzięki nowoczesnej technologii można bez obaw wielokrotnie prać je w pralkach automatycznych.

Kto z nas nie chciałby budzić się codziennie wypoczęty i zrelaksowany? Pomóż więc swoim bliskim zadbać o ten kluczowy dla ich zdrowia i samopoczucia aspekt, jakim jest higieniczny, regenerujący sen.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

***

Wendre Poland należy do Grupy Wendre, która jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z siedzibą w Szwecji. Wendre posiada własne zakłady produkcyjne w Estonii i Polsce a jej roczna zdolność produkcyjna to 12 milionów kołder i poduszek. Biura sprzedaży firmy w Polsce, Szwecji, Finlandii i Niemczech wspierają współpracę z klientami Grupy, wśród których znajdują się wiodące lokalne i międzynarodowe sieci handlowe. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych kształtuje się na poziomie 1200 osób. Dwa filary działalności Wendre to marki prywatne klientów i marki własne Grupy tj. Familon i Wendre. W DNA firmy wpisane są takie uniwersalne wartości jak partnerska współpraca, solidność i zaufanie. To one każdego dnia inspirują pracowników Wendre w dostarczaniu klientom najlepszych w swojej kategorii produktów do spania. Wendre stawia na trwałość i jakość produktów przy utrzymaniu przywództwa kosztowego i cenowego. Kierując się hasłem „Pomagamy światu spać lepiej” firma za cel obrała poprawę dobrostanu najszerszej grupy potencjalnych użytkowników. Kołdry i poduszki Wendre są certyfikowanymi wyrobami medycznymi zarazem produktami ekologicznymi. Priorytetem dla Wendre jest ochrona środowiska: „Redukujemy do minimum ilości odpadów produkcyjnych oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie Kierując się dobrem planety, nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę, wyznaczając przy tym coraz to wyższe standardy.” – mówi Witold Zając

Więcej informacji na: www.wendre.pl

0

Udostępnij:

Polecane artykuły

Siedzący tryb życia sprzyja garbieniu się

Na dolegliwości związane z kręgosłupem cierpi nawet 85 proc. populacji. Z wyników badania stanu zdrowia Polaków przeprowadzonych przez GUS wynika, że choroby kręgosłupa stanowią drugą co do

Send Us A Message