Jak wybrać idealną agencję marketingową?

Prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo i chcesz by przynosiło większe zyski? Postaw na poprawę kondycji marketingowej. W osiągnięciu tego celu pomoże ci dobra agencja. I tu pojawia się pewien problem: jak znaleźć profesjonalistów, którzy nie zawiodą pokładanych w nich nadziei?Właściciele małych i średnich firm coraz chętniej decydują się na skorzystanie z profesjonalnych usług z zakresu marketingu. Powodów takich działań jest wiele, decydujący jest fakt, że ostatnie miesiące były dla wielu przedsiębiorców niezwykle intensywnym czasem. Dla jednych oznaczało to walkę z kryzysem, dla innych – nieoczekiwany wzrost sprzedaży i złapanie wiatru w żagle. Bez względu jednak na to, czy chęć ulepszenia marketingowej strony firmy wynika z konieczności walki o poprawę kondycji firmy, czy jest odpowiedzią na dobrą passę przedsiębiorstwa, ważne jest to, by w realizacji naszych planów pomogła nam solidna i rzetelna agencja marketingowa. Już samo wpisanie w wyszukiwarkę internetową hasła “agencja marketingowa” pokaże nam jednak, że znalezienie niezawodnej pomocy w tej dziedzinie może być trudnym zadaniem. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze specjalistów od marketingu?

Warto zacząć od doświadczenia. Sprawdźmy, jak długo agencja działa na rynku, po to, by postawić na osoby, które od lat łączą wiedzę z praktycznymi rozwiązaniami. Idealnym przykładem takiego rozwiązania jest Studio Marki Brandsoul, agencja marketingowa z Warszawy działająca od 2008 roku, która odnosiła swoje sukcesy mimo trudniejszych okresów, takich jak choćby pandemia koronawirusa. Studio Marki Brandsoul pomagając klientom nie tylko w okresie lepszej prosperity, ale też w czasach kryzysu, jest najlepszą rekomendacją dla każdego, kto chce wyprowadzić swoją firmę na prostą po okresie pandemii!

Kolejne kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze wsparcia marketingowego, to zakres podejmowanych działań. Sprawdźmy, czy na stronie internetowej agencji marketingowej, którą chcemy wybrać są szczegółowo opisane obszary, w jakich realizuje ona przyjęte zlecenie. Przykład? Na stronie internetowej Studio Marki Brandsoul potencjalny klient może przekonać się jak szeroki jest wachlarz wykonywanych na jego rzecz usług: od budowania strategii poprzez kompleksową obsługę kampanii outdoorowych, kończąc na budowaniu strategii marketingowej w oparciu o media społecznościowe. Mając nakreślony taki obraz, możemy być przekonani, że tak rozległy zakres działań poparty indywidualnym podejściem do klienta przyniesie wymierne korzyści!

Zawiedzeni klienci agencji marketingowych często przyznają, że w podjęciu decyzji o ich wyborze pomogło hasło o “świeżym spojrzeniu” na potrzeby danej firmy, za którym, jak się później okazało, nie szły w parze doświadczenie i kompetencje. Aby nie powielić tego błędu, warto poświęcić chwilę i przyjrzeć się osobom, które tworzą daną agencję marketingową po to, by zorientować się, czy ich działania są sztampowe, czy może są odpowiedzią na indywidualne potrzeby każdego klienta. Dla przykładu, w zespole Studio Marki Brandsoul znajdują się m.in. opiekun marki, specjalista ds. sprzedaży, grafik czy specjalista ds. tworzenia stron internetowych. Jednym słowem, doświadczony zespół, który łączy profesjonalizm z pasją i prawdziwie niesztampowym, bo dopasowanym do indywidualnych potrzeb klienta spojrzeniem!

Solidne agencje marketingowe zazwyczaj udostępniają też katalog firm, z którymi przyszło im współpracować. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o wyborze agencji marketingowej, zwróćmy uwagę na jej portfolio. Sprawdźmy, czy są to przedsiębiorstwa reprezentujące różne branże, a nie tylko tę, w której sami działamy. Takie podejście da nam pewność, że powierzymy naszą firmę w ręce osób, które mają zasób niezbędnych umiejętności i potrafią działać poza utartymi schematami. Branża beauty, lerningowa, gastronomiczna, czy budowlana, to tylko z niektórych gałęzi biznesu, które swymi działaniami wspierało Studio Marki Brandsoul, co najlepiej świadczy o wszechstronności i profesjonalnym nastawieniu wobec klienta. Nie dziwi zatem, że motto agencji Brandsoul brzmi: „Nie czekaj, aż inni zrealizują Twój pomysł przed Tobą! Działaj!”

Wybór agencji marketingowej to decyzja, która na długie lata zaważyć może na kondycji naszej firmy. Warto zatem przed jej podjęciem wziąć po uwagę kryteria, za sprawą których trafimy na zespół, który zamiast obiecywać, doprowadzi nas do sukcesu – taki jak Studio Marki Brandsoul.

Więcej na www.brandsoul.pl

0

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message