Ewelina Chełstowska: Jeszcze długa droga przed nami, kobietami, żebyśmy na nowo pokochały siebie!

– Urzekająca.pl to przestrzeń dla kobiet, które chcą się rozwijać w różnych obszarach swojego życia, chcą się zmieniać, pracować nad sobą, stawać się codziennie coraz lepszą wersją siebie. – mówi Ewelina Chełstowska, założycielka wyjątkowego projektu i klubu dla kobiet.

Skąd pomysł na powstanie projektu Urzekająca.pl?

Od zawsze fascynował mnie temat kobiecości i rozwoju osobistego. Brakowało mi jednak na rynku takiego projektu, który spełniałby oczekiwania zarówno moje, jak i bliskich mi kobiet. Na początku Urzekająca miała nieco inną formułę. Razem z Emilią Szotą organizowałyśmy cykliczne konferencje dla kobiet. Zapraszałyśmy różne prelegentki, organizowałyśmy warsztaty i minitargi. Wszystko to robiłyśmy hobbistycznie – na tyle, na ile czas nam pozwalał przy prowadzeniu domu i opiece nad dziećmi. Z czasem społeczność rozrastała się i dziewczyny, które brały udział w naszych wydarzeniach, chciały dalej się rozwijać i pytały o inne aktywności. Wtedy podjęłam decyzję, że chcę się zaangażować w prowadzenie tego projektu na sto procent. I tak małymi krokami powstawały pierwsze kursy z rozwoju osobistego oparte o wartości katolickie. Dziś społeczność Urzekającej.pl to kilkadziesiąt tysięcy kobiet, które codziennie chcą zmieniać swoje życie na lepsze, oczywiście w zgodzie z wartościami, jakie wyznają.

Jak udało Ci się w tak krótkim czasie zbudować sieć skupiającą ponad 70 tysięcy kobiet?

Dziś wiem, że po ludzku byłoby to niemożliwe. Urzekająca.pl jest projektem oddanym Maryi i to Ona prowadzi nasze działania. Ale kiedy analizuję krok po kroku, jak wyglądała budowa tej wspaniałej społeczności, to widzę, że wymagało to ode mnie dużo determinacji, konsekwencji w działaniu i wiary w to, że to, co robimy, jest dobre. Dlatego mimo wielu trudów, których naprawdę na co dzień nam nie brakuje, nie poddaję się i wierzę, że nasze działania przynoszą piękne owoce i są pomocne w codziennym rozwoju i zmianie życia na lepsze dla tysięcy kobiet w Polsce i na świecie.

Jaka jest główna misja Twojego projektu? Do kogo jest kierowany?

Urzekająca.pl to przestrzeń dla kobiet, które chcą się rozwijać w różnych obszarach swojego życia, chcą się zmieniać, pracować nad sobą, stawać się codziennie coraz lepszą wersją siebie. W Klubie Urzekającej dziewczyny korzystają z kursów video, webinarów i spotkań ze specjalistami. To, co udało mi się stworzyć i co jest nieocenione dla rozwoju naszej społeczności, to zamknięta grupa na Facebooku, wolna od hejtu i oceny, grupa, w której uczestniczki otrzymują realną pomoc i wsparcie. Urzekająca.pl to projekt lifestyle’owy, w którym stawiamy na rozwój oparty na wartościach, które wyznajemy. Tu wiek nie ma znaczenia, wśród klubowiczek są nastolatki, młode mamy, siostry zakonne, ale też babcie i emerytki. Każda kobieta, która chce coś zmienić w swoim życiu, znajdzie tu swoje miejsce.

Jak w dzisiejszym świecie pełnym reklam, sztucznie kreowanego wizerunku nie pogubić się i pozostać sobą? W jaki sposób pomagasz kobietom walczyć o to, by były autentyczne i świeciły swoim naturalnym blaskiem?

Pierwsze, do czego zachęcam, to odbudowanie poczucia własnej wartości, które opiera się na odkryciu swoich królewskich korzeni. To w zasadzie jest nasz pierwszy kurs – Fundament, w którym uczymy się tego, że jesteśmy Córkami Króla i odkrywamy swoje prawdziwe wewnętrzne piękno. Bo każda z nas jest piękna, ale niestety nie każda ma tego świadomość. Czasem złe nawyki, poczucie niedocenienia, rany z przeszłości nie pozwalają nam uwierzyć w tę wyjątkową prawdę. A przecież nie ma kobiet brzydkich, są kobiety zaniedbane. A to prawdziwe piękno, kiedy już je w sobie odkryjemy, staje się widoczne na zewnątrz. Tego uczę na moich kursach. Mam tysiące opinii od urzekających, ich rodzin – mężów i dzieci – o tym, jak zmieniło się ich życie, kiedy wstąpiły do Klubu Urzekającej i zaczęły realizować nasze materiały. To niesamowite uczucie, kiedy widzę, jak rozkwitają, realizują się, rozwijają swoje skrzydła. Uwielbiam wspierać kobiety!

Skąd czerpiesz pomysły do swoich nagrań, szkoleń, warsztatów? Co jest Twoją inspiracją –własne doświadczenia czy raczej dylematy i troski kobiet skupionych wokół Urzekającej?

W dużej mierze dzielę się swoim doświadczeniem i tym, co mi pomogło dokonać trwałych i dobrych zmian w życiu. Jednak wraz z rozwojem projektu mocno wsłuchuję się w potrzeby i aktualne dylematy kobiet i uczestniczek Urzekającej. Obserwuję to, co się aktualnie dzieje na świecie, i staram się na to odpowiadać, przygotowując wartościowe materiały. Przykładem może być jeden z ostatnich kursów przygotowany przez dietetyka Marka Zarembę – „Obudź w sobie wewnętrznego lekarza”. Marek uczy nas zasad postu, pokazuje, w jaki sposób budować odporność. Myślę, że w obecnym czasie jest to bardzo cenna wiedza.

Urzekająca.pl to projekt, który bardzo jasno komunikuje, że Bóg ma być numerem jeden w naszym życiu, że tylko wtedy będziemy czuły się szczęśliwe i kochane…

Tak, jesteśmy Córkami Króla i to On jest źródłem wszystkiego w naszym życiu. Historie tysięcy kobiet pokazują mi, że w momencie, kiedy kobieta zaczyna żyć tą prawdą, zmienia się diametralnie jej życie. Po latach błądzenia, stawiania na pierwszym miejscu człowieka (często mężczyzny), pozycji, pracy, statusu finansowego, dóbr materialnych wcześniej czy później okazuje się, że nie da się do końca zaspokoić naszego serca. Bo są w naszych sercach takie pragnienia, które wypełnić może tylko Bóg. Niestety świat współczesny żyje daleko od tej prawdy i nie usłyszmy tego w mediach, na ulicy, w klubie. Czasem potrzeba nam lat błądzenia, upadków, taplania się w błocie, by potem żyć godnie, jak na Córkę Króla przystało. I tę prawdę chcę jasno komunikować na Urzekającej.

Problemem wielu kobiet jest brak poczucia własnej wartości i niewiara w siebie. Jak sądzisz, z czego to wynika? W czym tkwi główna przyczyna tego, że tak wiele kobiet nie wierzy w to, że są piękne, wyjątkowe, że mają moc. Czy można temu jakoś zaradzić?

Myślę, że ten problem jest wielowarstwowy. Nasze poczucie wartości może być zaburzone z różnych powodów. Często już z domu rodzinnego wynosimy przekonanie, że niewiele znaczymy, że musimy zasłużyć na to, by nas doceniano i poważano. Czasem od małego słyszymy słowa krytyki i jesteśmy wciąż porównywane do innych. Rośniemy w przekonaniu, że rzeczywiście coś z nami jest nie tak, że inne są lepsze od nas. I to się ciągnie latami, żyjemy w przeświadczeniu, że aby być ważną, muszę udowodnić, że jestem super. Żyjemy powinnościami. Współczesny świat uczy nas rywalizacji i porównywania, uczy nas tego, że powinnyśmy sprostać wymaganiom różnych osób. Widzę, że powoli przebija się trend wychodzenia z tego błędnego koła, i to jest piękne. Ale myślę, że jeszcze długa droga przed nami, kobietami, żebyśmy na nowo pokochały siebie i odzyskały poczucie wartości. I wierzę mocno, że to powoli się zmienia, że kobiety coraz bardziej świadomie podchodzą do swojej kobiecości, starają się doceniać siebie nawzajem. Taka jest misja i wizja Urzekającej – być kobietą dobrego wpływu, głównie dla innych kobiet.

Jesteś osobą, którą z pewnością prowadzi Duch Święty. Jak wygląda Twoja codzienna relacja z Bogiem? I co daje Ci bycie blisko Niego?

Na co dzień staram się być nieustannie w łączności z Bogiem. Nie jest tak, że spędzam długie godziny na modlitwie, ale modlę się po prostu swoim życiem, tak jak mogę, wtedy kiedy mogę i kiedy pozwalają mi na to obowiązki. Staram się być na Eucharystii i adoracji częściej niż raz w tygodniu – bo to jest źródło mojej siły. Co daje mi relacja z Bogiem? Siłę i nadzieję, jest sensem mojego życia, bo w końcu jesteśmy tu tylko na chwilę, a całą wieczność będziemy z Nim.

Maryja – nasza mama. Kobieta, od której powinnyśmy czerpać jak najwięcej inspiracji. Uczyć się, jak kochać, jak miłować bliźnich. Czego jeszcze?

Maryja uczy mnie, jak być żoną i mamą. Pokazuje mi też, jak kochać Jej Syna.

Wiem, że współpracujesz z wydawnictwem SUMUS, które wydaje m.in. książki ks. Dominika Chmielewskiego. Książki, które rozwinęły mnie duchowo i które zmieniły moje spojrzenie na wiele rzeczy m.in. na kwestię wybaczania – sobie, bliskim, a także naszym nieprzyjaciołom.

Do dziś pamiętam moją pierwszą pielgrzymkę do Medjugorje, właśnie z ks. Dominikiem Chmielewskim i biurem Gospa. To był przełom w mojej duchowości. Od tamtej pory nasze drogi się gdzieś spotykają, a to na rekolekcjach, a to na konferencji dla kobiet. Ksiądz Dominik poprowadził też jeden z kursów na Urzekającej, właśnie o Maryi. Jak to mówią Urzekające – kurs petarda!

Urzekająca.pl to strona na Facebooku, aplikacja i Klub. Czy masz jakieś nowe plany i pomysły na rozwój marki?

Cały czas pracujemy nad rozwojem projektu, nad tym, by jak najlepiej udoskonalić funkcjonalność aplikacji. Cały czas rozmawiamy z autorami nowych kursów – a powstaje ich kilka równolegle. Marzę też o otworzeniu sklepu z pięknymi artykułami dla kobiet, ale to nastąpi nie wcześniej niż w 2022 roku. Od dłuższego czasu chodzi mi również po głowie pomysł na książki. Na wszystko przyjdzie czas w odpowiednim momencie.

Gdybyś miała określić siebie w trzech słowach?

Wesoła, ambitna, szalona.

O czym prywatnie marzy Ewelina Chełstowska?

O zakończeniu remontu, o powrocie do Medjugorje i spokojnej pracy w swoim gabinecie – to może trywialne, ale tak naprawdę dość długo pracuję „na kolanie”. Marzę o tym, żeby wrócić do moich ukochanych miejsc – lubię wracać tam, gdzie byłam. O wieczorach na tarasie z przyjaciółmi. Marzę o tym, żeby kobiety były dla siebie dobre, żeby odkrywały swój potencjał. Marzę o takim świecie, w którym kobiety się nie oceniają, tylko są dla siebie wsparciem.

Rozmawiała: Ilona Adamska

3+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message