“Energia emocji”. Wystawa malarstwa Marcina Mikołajczaka

Zapraszamy serdecznie na wystawę malarstwa Marcina Mikołajczaka, dzięki której przeniesiemy się na dalekie krańce naszego globu. Poczujemy dzikie tętno płótna, nasycone smakiem i zapachem tajemnicy czarnego lądu. Poczujemy energię emocji i czar wspomnień.

Sztuka Marcina Mikołajczaka jest ściśle związana z podróżami po Świecie, to z nich czerpie energię i inspiracje do tworzenia. Stara się uchwycić ulotne wrażenia i emocje z tym związane. Prace które tworzy cechują się wyraźną fakturą i zdecydowaną kolorystyką nawiązującą do etnicznych klimatów odległych krain.

Marcin Mikołajczak- zapalony podróżnik, fotografik i artysta malarz posługujący się nieszablonowym stylem i indywidualną techniką. Jego prace nacechowane są głębią barw i autentycznością malowanych postaci. Absolwent Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, z chęcią podróżuje do egzotycznych krajów w poszukiwaniu kolorów i wrażeń, w szczególności do Azji i Afryki gdzie dociera do miejsc oddalonych od cywilizacji. Uwiecznia tam za pomocą aparatu fotograficznego obrazy poruszające i niezwykłe, przenosząc je potem na płótno z właściwą dla siebie wrażliwością.

Ma na swym koncie wiele sukcesów również na polu designu- zaprojektowanie i wykonawstwo serii unikatowych mebli dla centrum handlu i sztuki Stary Browar w Poznaniu oraz dekoracja wnętrz na użytek hotelu Blow Up. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie, m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Włoszech, RPA, Hiszpanii, Australii, Skandynawii.

Wernisaż:  21 kwietnia 2023, godzina 18.00, V.A. Gallery Poland

ul. Wierzbowa 162 Poznań – Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland

PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

V.A.Gallery Poland to synonim kreatywności to miejsce prezentacji, promocji i sprzedaży, ale – co ważne i wyjątkowe – też edukacji.

Od 2011 roku tworzymy nowe, nietypowe spojrzenie na promocję sztuki Prezentujemy ofertę nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale równocześnie stanowimy realny i ceniony salon kulturalny. Konsekwentnie realizujemy misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Mając ambicję, by nie robić tego w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku, nieustannie poszukujemy nowych form upowszechniania sztuki. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych inicjatywach: cykl spotkań „Mariaż sztuki z biznesem”.

https://www.va-gallery.pl/

1+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message