Bądź niepowtarzalna, bo każda z nas jest inna!

Zawsze marzyłam o tym, by otworzyć własną markę ubrań. Zdawałam sobie sprawę, że realizacja tego marzenia będzie trudna, dlatego dojrzewałam do tej decyzji przez lata. W końcu zapadła. Cały rok 2020 poświęciłam na przygotowania do otwarcia Pētalo.

Wracając do genezy powstania mojego biznesu, muszę sięgnąć do czasów licealnych, kiedy to poznałam podstawy przedsiębiorczości. Kierunek studiów – zarządzanie strategiczne, było naturalną kontynuacją mojej drogi rozwoju. Wybór tematu pracy dyplomowej o komunikacji interpersonalnej w kształtowaniu stosunków międzyludzkich w biznesie był efektem moich szczególnych zainteresowań. Obserwacja międzyludzkich relacji stała się moją pasją, a największą przyjemność sprawiało mi słuchanie innych i odnajdywanie w nich dobrych cech.

To dobre nastawienie do drugiego człowieka, pomogło mi w rozwoju kariery, gdy już po studiach moja praca polegała głównie na dbaniu o relacje z powierzonymi mi grupami klientów na dużym terenie. Pamiętam wykład Beaty Pawlikowskiej, na który byłam zaproszona i dwie istotne kwestie: ciepłe spojrzenie i uśmiech, to podstawa komunikacji i relacji międzyludzkich na całym świecie, niezależnie od języka, wiary, koloru skóry itd. Do dzisiaj jest to moje motto, staram się szukać w ludziach dobra i piękna.

Bóg, rodzina, miłość, to wartości, jakie wyznaję, priorytety, do których wracam nieustannie, gdy zabłądzę. Uwielbiam przebywać na łonie przyrody, kocham górskie wędrówki oraz dalekie podróże. Staram się dostrzegać piękno w każdym drobiazgu, w misternie utkanej fakturze liścia, tak samo jak staram się dostrzegać piękno w drugim człowieku. Uwielbiam fotografować przyrodę. Cały czas staram się rozwijać, stąd czytam, słucham konferencji, seminariów, biorę udział w warsztatach itp. Lubię sporty zimowe, aktywny relaks, a kiedyś nawet sporty ekstremalne. Kocham szybką jazdę, a na swoim koncie mam skok na bungee. Moje wady znają dokładnie moi najbliżsi, a jest ich sporo, jednakże każdego dnia z nimi walczę. Od dziecka bowiem miałam wysokie ambicje i chyba to mnie do dzisiaj nieustannie pcha do przodu.

Pētalo to marka, na którą przelałam mnóstwo miłości. Chcę pomóc kobietom wydobyć z nich ich własne piękno. Moim największym pragnieniem jest to, aby kobiety, które noszą stworzone przeze mnie ubrania, czuły się wyjątkowo, jak córki króla. We mnie samej zaszła kiedyś taka wewnętrzna przemiana. Zapragnęłam wyglądać wyjątkowo i subtelnie, nie tylko na duże wyjście, ale każdego dnia. Staram się podkreślać kobiece cechy, dobierając odpowiedni strój i dodatki. Tym właśnie chciałabym zarazić moje klientki.

Obserwowałam rynek modowy i byłam znudzona powtarzającymi się wzorami i krojami. Zainspirowana urokiem i kolorami kwiatów, stworzyłam własne printy. Z pomocą zdolnej artystki przeniosłam moje pomysły na grafiki, które następnie wydrukowano na wysokiej jakości tkaninach. Zostały one poddane profesjonalnej obróbce, dzięki czemu ich struktura i głębokość barw nie zmieni się. Zwracam szczególną uwagę na skład tkanin, dlatego materiały, jakie wybrałam do uszycia kolekcji, podkreślają swoją delikatnością wyjątkowość każdego modelu marki.

Perfekcja w przygotowaniu każdego modelu, nadaje mu wyjątkowości i luksusowego charakteru. Zadbałam o takie szczegóły, jak oryginalne guziki i dobrej jakości podszewki. Wzory są ułożone na wykrojach z ogromną starannością tak, aby w całości tworzyły przepiękne kompozycje. Doceniając kunszt rzemiosła, jakim możemy się szczycić w Polsce, do współpracy wybrałam tylko rodzime firmy. Korzystam z polskiej szwalni, której doświadczeni pracownicy z radością wykonują swoją pracę.

Moja pierwsza kolekcja jest więc zarówno dla tych kobiet, które mają poczucie stylu, jak i dla tych, które dopiero się tego uczą. Marka adresowana jest do Pań w każdym wieku. Stawiam na ponadczasowość. Kobieta Pētalo kocha otaczać się przyrodą i kolorami. Moje kroje podkreślają  godność, kobiecość i subtelność, a intensywność barw współgra z pięknym, bogatym wnętrzem kobiety.

Moim marzeniem jest rozwój marki Pētalo i zdobycie takiej renomy, aby każda kobieta szukająca dobrej jakościowo, kolorowej sukienki w kwiaty, wiedziała, że u nas znajdzie taką o każdej porze roku.

Rozkwitaj, urzekaj swoim wyglądem, przyciągaj uwagę niczym kwiat. Bądź niepowtarzalna, bo każda z nas jest inna.

Bądź jak kwiat w płatki ubrana!

Joanna Gąstoł

www.petalo.pl

7+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Światło piękne z natury. Lampy Monnarita

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z faktu, że lampy to jeden z najbardziej istotnych elementów aranżacji wnętrza. Ich najbardziej podstawową funkcją jest oczywiście zapewnienie oświetlenia,

Send Us A Message