Anna Stępień-Kraska: Zbuduj swoje imperium finansowe

Polki narzekają na brak kontroli nad własnym budżetem, a panujący kryzys i inflacja jeszcze zaogniają sytuację. By zmienić ten stan rzeczy warto wypracować od podstaw stabilną metodę zarządzania finansami. Wiele cennych wskazówek w tym zakresie przynosi autorski program warsztatowy Anny Stępień-Kraski „Finansowe Fundamenty”.Statystyki nie kłamią: 40% Polaków oceniło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy stan ich finansów uległ pogorszeniu (“Postawy Polaków wobec finansów 2022” – raport na zlecenie Fundacji im. L. Kronenberga). W grupie osób, które poddały się badaniu to właśnie kobiety z coraz mniejszym optymizmem patrzą w przyszłość i nie dostrzegają możliwości powiększenia swego kapitału. Ponadto coraz więcej kobiet odczuwa zmęczenie brakiem kontroli nad własnymi finansami. Tym bardziej, że przez inflację żyjemy dziś w rzeczywistości, gdy nie trzymając ręki na pulsie, można szybko znaleźć się w niekomfortowej sytuacji. A przecież pieniądze, choć same w sobie szczęścia nie dają, to jednak pozwalają zyskać życiową stabilizację, spełniać marzenia, planować przyszłość. Jednym słowem, pomagają utorować drogę do sukcesu. Dlatego tak ważne jest odnalezienie w sobie potencjału do zarządzania własnymi finansami. W odkryciu tej wartości pomaga Anna Stępień-Kraska, która, działając jako Asanka Mind Quest, pomaga kobietom w zbudowaniu podwalin pod własne imperium finansowe:

– Żyjemy w świecie, w którym funkcjonowanie bez pieniędzy jest praktycznie niemożliwe. Bez względu na to, jaki mamy do nich stosunek, są nam potrzebne. Zdecydowanie przyjemniej jest, gdy zarabiamy je z przyjemnością niż w poczuciu syzyfowej pracy i ciągłego niedostatku – mówi Anna Stępień-Kraska, przedsiębiorczyni, właścicielka kilku marek. – Zarządzanie pieniędzmi zawsze było moją mocną stroną, ale nie zawsze wiązało się to z ich dużą ilością. Gdy zaczęłam zgłębiać tematy związane z rozwojem osobistym, psychologią, a także badaniami dotyczącymi funkcjonowania naszego mózgu, odkryłam wiele fascynujących zależności, które poprzez bardzo proste ćwiczenia zmieniają nam całkowicie perspektywę i nastawienie, dostrajając nas do okoliczności, które niejako przyciągają do nas pieniądze. Wiedzę i moje doświadczenie w tym zakresie przekazuję podczas, flagowego już, szkolenia „Finansowe Fundamenty”.

Jak zaznacza Anna Stępień-Kraska, proces budowania własnej świadomości finansowej jest kwestią indywidualną. Dla jednych już pierwsze warsztaty wystarczą, by wkroczyć na tę drogę, inne osoby potrzebują wzmożonej pracy nad sobą, wiodącej do pozbycia się wpojonych nam przekonań czy braku wiary w siebie. Wspólnym mianownikiem wszystkich uczestniczek warsztatów „Finansowe Fundamenty” jest jednak chęć wprowadzenia zmian, które pozwolą na uzyskanie większej satysfakcji z życia i wzięcia za nie świadomie odpowiedzialności. Taka postawa nabiera szczególnego znaczenia w czasach inflacji:

– Każdy kryzys sprawia, że człowiek wraca do najbardziej naturalnych dla siebie zachowań, dzięki którym czuje się w pewnym sensie bezpiecznie. Takie zachowania przepracowywane są na warsztatach i sesjach ze mną. Strach, panika to częste uczucia, które towarzyszą ludziom podczas kryzysu. Moje klientki uświadamiają sobie, jak zarządzać i kierować swoimi pierwszymi, instynktownymi zachowaniami, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić. Z tą wiedzą czują się zdecydowanie pewniejsze siebie i spokojniejsze w kwestii pieniędzy (i nie tylko). Klientki, które pracowały ze mną jeszcze przed kryzysem, mają zdecydowanie bardziej optymistyczne nastawienie w kwestii pieniędzy, łatwiej i szybciej podejmują decyzje z nimi związane. Z kolei panie, które przeszły przez szkolenie „Finansowe Fundamenty” nauczyły się również m.in. zarządzać swoim budżetem i zabezpieczać go na wypadek zaistnienia kryzysowych sytuacji – zaznacza Anna Stępień-Kraska, szkoleniowiec z Asanka Mind Quest.

O tym, jak złożony jest proces budowania świadomości finansowej świadczyć może fakt, że zjawisko to buduje wiele czynników, na które w pierwszej chwili nie zwracamy uwagi, myśląc o finansach. Mowa choćby o uczuciu wdzięczności: oczyszczającym nas same, budujących pozytywne nastawienie, przyciągającym myśli sprzyjające obfitości finansowej. Innym aspektem, o którym często zapominamy myśląc o tworzeniu silnej pozycji finansowej, jest pozbycie się nawyku narzekania. Dostrzegając wokół siebie wyłącznie przeciwności losu, same siebie blokujemy przed otworzeniem się na możliwości pomnażania własnego majątku.

Te i wiele innych aspektów pomagających odnaleźć drogę wiodącą do dobrobytu, a przede wszystkim do spokoju ducha i umysłu w kwestii osobistych finansów pomagają odkryć warsztaty „Finansowe Fundamenty”. Prowadząca je Anna Stępień-Kraska nie obiecuje uczestniczkom, że będzie to podróż łatwa i przyjemna, nie daje zapewnień bez pokrycia mówiących, że z dnia na dzień każda z nas stanie się milionerką. Pomysłodawczyni projektu oferuje jego uczestniczkom znacznie więcej: odbudowanie poczucia wiary we własne możliwości, możliwość pozbycia się podcinających skrzydła przekonań, czy wreszcie odzyskania kontroli nad własnymi finansami. Wniosek? Warto podjąć to wyzwanie, by zacząć budować swoje imperium finansowe – nie ważne, jak rozległy będzie to obszar!

1+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Send Us A Message