Alicja Jaworska: Cenię sobie szacunek do drugiego człowieka

– Pokazanie MLM w złym świetle to efekt liderów i osób, które są nastawione tylko i wyłącznie na sprzedaż, a nie na budowanie relacji. Natarczywość, brak umiejętności sprzedażowych, nie zapoznanie się z planem marketingowym oraz obietnica wysokich zarobków w krótkim czasie spowodowały, że ludzie są źle nastawieni do tego typu biznesu. – mówi Alicja Jaworska z firmy PerfectColl™.

Na co dzień jest Pani dyrektorem w firmie PerfectColl™. Jak czytamy na stronie: to polska firma, która wdraża zaawansowane zdobycze biotechnologii i bioelektroniki „dla piękna i zdrowia“. Łączy najnowsze zdobycze nowoczesnej kosmetologii z tradycyjnymi, naturalnymi składnikami kosmetyków. Dlaczego zdecydowała się Pani na współpracę z tą a nie inną marką?

Na początek małe sprostowanie… W październiku 2019 osiągnęłam status dyrektora w strukturze, którą buduję wraz z osobami z którymi współpracuję. Moja przygoda z firmą Perfect Coll rozpoczęła się w 2016 roku, gdzie po raz pierwszy usłyszałam o tej firmie na prezentacji. Byłam bardzo zainteresowana produktami do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów i bardzo ważna była dla mnie suplementacja. Wielkie wrażenie wywarły na mnie również przenośne urządzenia do codziennej pielęgnacji twarzy. Produkty okazały się tym, czego szukam. Moja skóra zmieniła swoją kondycję, była bardziej nawilżona, gładka, a suplementacja pomogła mi w moich problemach zdrowotnych. Pokochałam te produkty i zaczęłam polecać je moim znajomym i tak z miłości do produktu rozpoczęłam swoją biznesową przygodę z Perfect Coll.

W specjalnym katalogu biznesowym marki znalazłam takie hasło: “Perfect Coll to styl życia”. Na czym więc ten styl polega?

Styl życia to połączenie symbiozy nauki z naturą. Wiele osób w życiu prywatnym jak i zawodowym jest bardzo zajęta i nie zawsze mamy czas, aby odpowiednio zadbać o swój styl życia. Produkty Perfect Coll to produkty naturalne, bez chemii, które dostarczają naszym klientom to co natura dała najlepszego. Tyle słyszy się o łączeniu człowieka z naturą. Używając produkty kolagenowe dbasz nie tylko o swoje ciało i organizm, ale również dbasz o swoich bliskich. Kiedy jesteśmy zdrowi i zadbani możemy zdobywać świat.

Na co dzień wciąż jeszcze buduje Pani swoją sieć kontaktów czyli tzw. zespół współpracowników czy już tylko zarządza swoją “grupą”? Na czym dokładnie polega stanowisko dyrektora w takiej firmie?

Budowanie relacji oraz struktury to nieustanna praca. Każdego dnia do struktury dołączają nowi partnerzy biznesowi oraz klienci. W firmie dbamy o to, aby relacje były jak w rodzinie, dlatego dla mnie status dyrektora to bardziej mentoring mojej struktury. Przekazuję moim partnerom swoją wiedzę, którą zdobyłam podczas 3 letniej przygodny, dzielę się doświadczeniem, motywuję, wspieram, organizuję szkolenia oraz aktywnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych oraz konferencjach, spotkaniach biznesowych Polonii w Wielkiej Brytanii.

Czy każdy może dołączyć do Państwa firmy? Jak rozpocząć współpracę z Perfect Coll?

Do firmy może dołączyć każdy, bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Wystarczy skontaktować się z firmą lub osobą od której dowiedzieliśmy się o możliwościach biznesowych. Wiele firm, zabrania swoim partnerom pracować w innej firmie lub wykonywać swoją pracę zawodową, a w Perfect Coll nie ma takich wytycznych. Bardzo sobie to cenię, ponieważ mam czas na swoją pracę zawodową oraz mogę zająć się dodatkowo tym, co uwielbiam. Z możliwości biznesowych nie korzystają tylko panie, coraz więcej panów dołącza do naszych struktur, więc pokazuje to, że każdy może zająć się tym biznesem.

Wiele osób negatywnie postrzega biznes typu MLM. Sama ostrożnie podchodzę do tego typu propozycji współpracy. Mam naprawdę nieciekawe skojarzenia i doświadczenia związane z osobami, które działają w network marketingu. Są natarczywi, nachalni, a niektóre firmy nie są do końca uczciwe np. w sposobie rozliczania prowizji. Jak odczarować postrzeganie MLM-u?

Pokazanie MLM w złym świetle to efekt liderów i osób, które są nastawione tylko i wyłącznie na sprzedaż, a nie na budowanie relacji. Natarczywość, brak umiejętności sprzedażowych, nie zapoznanie się z planem marketingowym oraz obietnica wysokich zarobków w krótkim czasie spowodowały, że ludzie są źle nastawieni do tego typu biznesu. Rozpoczynając przygodę z marketingiem sieciowym warto zwrócić uwagę na plan marketingowy danej firmy, ile linii w strukturze posiada, w jaki sposób można awansować. Każdy biznes potrzebuje naszego zaangażowania, czasu, poszerzania wiedzy oraz wiary w produkt i w to co się robi.

Wystarczy być uczciwym wobec partnera biznesowego, nie obiecywać „złotych gór” w krótkim czasie, a przede wszystkim nie zostawiać go samego sobie z nową możliwością pracy tylko poprowadzić krok po kroku.

Proszę wskazać 3 największe zalety prowadzenia działalności biznesowej jako MLM-u?

Możliwości pracy MLM są szerokie. Głównie cenię sobie możliwość pracy w każdym miejscu i o każdej porze, kiedy mam ochotę. Spotkania, budowanie relacji i pomaganie klientom poprawić ich kondycję zdrowotną to również jest dla mnie bardzo ważne. Sytuacja z pandemia, która dotknęła ludzi na całym świecie pokazała, że warto mieć dodatkowe źródło dochodu, a praca online dostarcza możliwości dochodu pasywnego. Podczas pandemii nie muszę się martwić o swoje finanse, bo mój biznes online ciągle się rozwija.

Czym dla Pani jest pasja? Ma Pani jej własną definicję?

Moja definicja pasji to realizowanie się w tym co kocham najbardziej oraz dążenie do wyznaczonych wyzwań w biznesie i w życiu prywatnym.

Co jest Pani największą pasją? Co daje Pani poczucie spełnienia i sprawia, że chce się Pani żyć, działać, pracować?

Moją pasją oprócz kolagenowych produktów jest mój ogród. To miejsce, o które dbam szczególnie. Co roku kupuję nowe kwiaty, zmieniam wystrój. Ogród to moja oaza, w której odpoczywam, zbieram myśli, planuję, spędzam czas z moimi przyjaciółmi i rodziną, ale jest to również miejsce, gdzie chętnie przeczytam książkę i wypiję świeżo zaparzoną kawę. Do działania motywują mnie sukcesy moich partnerów biznesowych, zadowolenie klientów, wsparcie ze strony firmy i mojej rodziny. Lubię czuć się potrzebna.

Czy pasja może być sposobem na biznes i czy biznes bez pasji ma szansę na sukces?

Pasja może być sposobem na biznes, bo właśnie wtedy mamy największą autentyczność, motywację, mamy poczucie spełnienia i robimy to co kochamy. Można mieć ogromną wiedzę na dany temat, pracować po kilkanaście godzin dziennie, ale to nie wszystko… Jeśli nie lubimy swojej pracy to jesteśmy mniej wydajni, wypaleni zawodowo, mniej autentyczni, ale nie oznacza to, że nie możemy osiągnąć sukcesu. Wszystko zależy od tego, kto jaką ma definicje sukcesu i jakimi wartościami kieruje się w życiu.

No właśnie. To jakimi wartościami kieruje się Pani w życiu?

Cenię sobie szacunek do drugiego człowieka, uczciwość i profesjonalizm i tymi wartościami kieruję się również w życiu.

Co, Pani zdaniem, jest największą siłą kobiet w biznesie?

Cieszy mnie fakt, że coraz więcej kobiet ma w sobie dużo wiary i odwagi do tego, aby otworzyć własny biznes. Każda kobieta przeszła różną drogę do osiągnięcia swojego sukcesu, a ta droga nie zawsze jest prosta i łatwa. Cenię sobie w kobietach planowanie, wyznaczanie kolejnego poziomu, gdzie chcą dojść, oddanie się temu co robią oraz to, że się nie poddają i potrafią współpracować z innymi kobietami. Uważam, że to jest właśnie ta siła kobiet.

Życiowe motto? Złota myśl, którą chciałaby Pani na koniec przekazać Czytelnikom Szczypty Luksusu?

Motto życiowe to przesłanie, które mogę powiedzieć każdemu bez względu na jakiej drodze się znalazł. A brzmi ono „Zrób dzisiaj coś, czego innym się nie chce, a jutro będziesz mieć to, czego inni pragną”.

Rozmawiała: Ilona Adamska

7+

Udostępnij:

Polecane artykuły

Siedzący tryb życia sprzyja garbieniu się

Na dolegliwości związane z kręgosłupem cierpi nawet 85 proc. populacji. Z wyników badania stanu zdrowia Polaków przeprowadzonych przez GUS wynika, że choroby kręgosłupa stanowią drugą co do

Send Us A Message